Reklama

Najwolniejsze miasto Polski

Wrocław rozpaczliwie szuka pomysłu na rozładowanie korków w mieście.

Zdaniem miejskich urzędników, ruch tamują przede wszystkim kierowcy, wjeżdżający na skrzyżowania mimo braku przejazdu. Dlatego na jedenastu największych wrocławskich skrzyżowaniach stanęli policjanci, pilnujący ruchu.

Funkcjonariusze nie kierują ruchem, a jedynie przyglądają się kierowcom i interweniują w razie potrzeby. I choć do ideału jest jeszcze bardzo daleko, to chyba nawet najstarsi taksówkarze nie pamiętają, by przejazd przez skrzyżowanie w centrum stolicy Dolnego Śląska odbywał się tak płynnie. A wystarczyło, by z boku stanął umundurowany policjant.

Reklama

Wrocławscy kierowcy przyznają, że dzięki obecności funkcjonariuszy rzeczywiście jeździ się lepiej:

Kierowcy, na których widok policyjnego munduru nie robi większego wrażenia, muszą liczyć się z mandatem w wysokości nawet 500 złotych. Na takie ryzyko zdecydowało się jednak niewielu śmiałków.

Według badań przeprowadzonych przez naukowców z Politechniki Wrocławskiej, którzy przeanalizowali dane z samochodowych GPS-ów średnia prędkość z jaką poruszają się kierowcy po Wrocławiu wynosi 23 km/h. Ten wynik stawia Wrocław w ścisłej czołówce najwolniejszych miast Polski.

INTERIA/RMF
Dowiedz się więcej na temat: Wrocław | kierowcy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje