Reklama

Idziesz na cmentarz? Weź ze sobą odblask

Odblask może uratować życie. Policja apeluje, aby piesi idący na cmentarz, kiedy zapada zmrok, zakładali elementy odblaskowe. Szczególnie w miejscach nieoświetlonych, gdzie nie ma chodników.

O ich noszeniu pamiętają głównie dzieci, osoby starsze korzystają z nich już niestety rzadziej. Jak tłumaczy sierżant sztabowy Iwona Grzebyk-Dulak z sądeckiej policji, w ciemności, bez elementów odblaskowych, pieszy jest widoczni w światłach mijania z odległości zaledwie 20-30 metrów.

Jeśli jednak jest w nie wyposażony, kierowca spostrzeże go już z odległości 150 metrów. Ważne jest, by nosić elementy odblaskowe w widocznym miejscu.

W ubiegłym roku w Polsce doszło do blisko 3800 wypadków z winy pieszych, w których zginęło ponad 600 osób. Najwięcej z tych wypadków wydarzyło się w październiku i listopadzie.

Reklama

IAR/PAP
Dowiedz się więcej na temat: odblaski

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy