Reklama

Dwie obwodnice Radomia?

Radom może być pierwszym miastem w Polsce, które będzie miało... dwie obwodnice. Swoje plany budowy objazdu mają bowiem Generalna Dyrekcja Dróg Autostrad oraz władze miasta.

O budowie obwodnicy władze Radomia i jego mieszkańcy marzyli od dawna. Teraz, jak się okazało, powstały dwa niezależne od siebie plany budowy objazdu. Miejska obwodnica omija Radom mniejszym łukiem, łącząc zewnętrzne ulice miasta. Druga, autorstwa GDDiA, zatacza szerszy krąg, biegnąc przez tereny sąsiednich gmin.

Reklama

Może jest to po prosu inwestycja samorządowa w ciągu jakiejś drogi wojewódzkiej, która ma pomóc Radomiowi, bo może samorząd ma na to pieniądze i nie potrzeba na to pieniędzy z kasy państwowej - zastanawia się zdziwiony nieco Andrzej Maciejewski z Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad.

A Radom będzie starał się o dofinansowanie budowy z unijnych funduszy. Wiceprezydent Józef Nita - także zdziwiony - przyznaje: Tych samych funkcji nie powinny pełnić zupełnie dwie różne inwestycje. Na najbliższej sesji radni będą zastanawiać się, co zrobić z nadmiarem planów budowy obwodnic. Wygląda na to, że obie strony mają problemy... z komunikacją.

Porozmawiaj na Forum.

RMF

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: plany | Radom | budowy | obwodnica

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje