Reklama

Brawurowy pościg za Audi zakończony strzałami

Kierowca, który w środę wieczorem próbował uciec podczas kontroli koło Chełmna (woj. kujawsko-pomorskie), został postrzelony przez policjantów. Ranny został także funkcjonariusz, który próbował zatrzymać zbiega.

"Samochód audi A6 został w środę, po godzinie 20. zatrzymany do rutynowej kontroli na drodze w pobliżu Chełmna. W trakcie sprawdzania pojazdu, jego kierowca nagle go uruchomił i zaczął uciekać w stronę miasta" - poinformowała Monika Chlebicz, rzeczniczka kujawsko-pomorskiej policji.

Uciekający mężczyzna usiłował zgubić ścigających go policjantów na ulicach Chełmna. Jednocześnie starał się ominąć radiowozy, które blokowały przejazd.

"W pewnym momencie ścigane auto się zatrzymało, gdy jednak zbliżył się do niego nasz funkcjonariusz i próbował otworzyć drzwi, pojazd znów ruszył, ciągnąc trzymającego klamkę policjanta. W tej sytuacji inny funkcjonariusz zaczął strzelać w kierunku uciekającego samochodu" - dodała Chlebicz.

Reklama

Po krótkim pościgu audi ponownie się zatrzymało, a jego kierowca poddał się funkcjonariuszom. Okazało się, że mężczyzna został postrzelony w brzuch.

"Ranny został natychmiast przewieziony do szpitala, gdzie został zoperowany. W szpitalu przebywa także poszkodowany policjant, ale jego obrażenia nie zagrażają życiu" - zaznaczyła rzeczniczka.

Ścigany przez policjantów mężczyzna to 32-letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego. Na razie nie wiadomo dlaczego usiłował uciec podczas kontroli. Przyczyny i okoliczności zdarzenia ustalają policjanci pod nadzorem prokuratury.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: pościg

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy