Autobusy z ukrytymi kamerami

Zostałeś okradziony w autobusie, zgłoś się na policję. Jest szansa, że złodziej zostanie rozpoznany i złapany. Poznańska policja będzie miała wgląd w cyfrowy zapis tego, co dzieje się wewnątrz pojazdu. Już jutro na ulice stolicy Wielkopolski wyjadą pierwsze w kraju autobusy komunikacji miejskiej wyposażone w kamery.

Zostałeś okradziony w autobusie, zgłoś się na policję. Jest szansa, że złodziej zostanie rozpoznany i złapany. Poznańska policja będzie miała wgląd w cyfrowy zapis tego, co dzieje się wewnątrz pojazdu. 
Już jutro na ulice stolicy Wielkopolski wyjadą pierwsze w kraju autobusy komunikacji miejskiej wyposażone w kamery.

W autobusie przegubowym zostaną umieszczone 4 kamery, a w standardowych, krótszych - 2. Są ukryte, tak by nie były widoczne na pierwszy rzut oka. Sytuację w autobusie na specjalnym monitorze będzie kontrolował kierowca, który także w razie potrzeby może natychmiast wezwać policję.

Jak tłumaczy rzeczniczka poznańskiej komunikacji miejskiej, przedsiębiorstwo podczas rozbojów w autobusach tylko w ciągu jednego miesiąca ponosi straty od 50 do 70 tys. zł. Według niej chociaż zakup sprzętu jest drogi, to w ogólnym rozrachunku się opłaca.

Reklama
RMF
Dowiedz się więcej na temat: kamery | autobusy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy