Reklama

A Polacy konsekwentnie żądają dróg...

Kilkadziesiąt osób, wstrzymywało we wtorek okresowo ruch na drodze krajowej nr 5 w Dębienku koło Stęszewa w województwie wielkopolskim.

Protest odbywał się przeciw przesunięciu w czasie budowy drogi Ekspresowej S5 łączącej Poznań ze Stęszewem.

Protestujący blokowali drogę, przechodząc po pasach przez 15 minut, potem przepuszczali auta.

"Akcja przebiega spokojnie, kierowcy czekający przed pasami są, co jakiś czas przepuszczani" - informował rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak. Wśród protestujących był burmistrz Stęszewa.

"Ta droga jest dla nas niezbędna. Dotychczasowa droga przebiega przez gęsto zabudowane miejscowości, jest straszny hałas i często dochodzi do wypadków. Napisaliśmy petycje do ministra infrastruktury, aby przyśpieszyć inwestycję, ale nie dostaliśmy odpowiedzi i dlatego dziś protestujemy" - mówił Burmistrz Stęszewa Włodzimierz Pinczak.

Reklama

Według Programu Budowy Dróg Krajowych odcinek między Stęszewem a Poznaniem jest na tzw. liście rezerwowej. Inwestycje te mogą zacząć się do 2013 roku. Według pierwotnych planów miała być gotowa na Euro 2012.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: akcja protestacyjna | drogi

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy