Reklama

Żarówki H7. Jakie wybrać do świateł mijania i drogowych? Czy warto kupić H7 LED?

Żarówka H7 jest chętnie wybierana przez producentów samochodowych, bo to bardzo trwałe i solidne oświetlenie, które charakteryzuje się długą żywotnością. Wyróżnia się także dużą wydajnością świetlną, m.in. dlatego, że jest to oświetlenie jednowłóknowe, czyli takie, które nie może w tym samym czasie stosować kilku rodzajów światła. Jeśli jednak jedna z żarówek H7 przestanie działać, to warto wiedzieć jaką kupić i jak zamontować ją w samochodzie i czy warto zainwestować w żarówkę H7 LED.

Jak działa żarówka H7?

Żarówka H7, czyli inaczej żarówka halogenowa działa w następujący sposób: 

  • światło wydobywane jest poprzez rozgrzany wolframowy żarnik, który jest osadzony w szczelnej bańce kwarcowej. 
  • prąd elektryczny przepływa przez widoczny drucik w żarówce i doprowadza do jego rozgrzania. 
  • na skutek tego procesu powstaje fala elektromagnetyczna, która jest widzialna dla naszego oka. 

Żarówka H7 - dane techniczne

W sklepie z żarówkami lub akcesoriami elektrycznymi z pewnością początkujące osoby mogą się zgubić. Nic dziwnego, producenci prześcigają się, by opracować coraz bardziej wydajne żarówki o wielu różnych funkcjach i zastosowaniach. Warto jednak wiedzieć, że moc żarówki jest ograniczona unijnymi przepisami. 

Reklama

Przed zakupem żarówki  H7, należy przyjrzeć się takim parametrom technicznym, jak: 

  • natężenie światła, 
  • czas użytkowania, 
  • kolor światła.

Żarówka H7 przy mocy 55W ma natężenie światła 1500 lumenów. Ta wartość sugeruje nam, że żarówka dokładnie oświetli drogę kierowcy w każdych warunkach drogowych, nawet tych ekstremalnie trudnych. Jeśli wybierzemy żarówki o znacznie niższym natężeniu światła, musimy liczyć się z tym, że w deszczowe dni, widoczność będzie bardzo osłabiona. 

 Kolejnym istotnym parametrem technicznym jest czas użytkowania żarówki. Żarówka H7 wysokiej jakości powinna wystarczyć na blisko 600 godzin jazdy i ciągłego użytkowania. Generalnie tych elementów oświetlenia nie trzeba wymieniać często. Żarówka ze średniej półki zazwyczaj umożliwi dobre oświetlenie przez 350 godzin. W tej sytuacji zdecydowanie warto postawić na jakość, a nie na niską cenę produktu. 

Kolejnym parametrem, na który trzeba zwrócić uwagę, jest kolor światła. Najlepiej sprawdzają się żarówki, które imitują białe światło.  Poprawia ono widoczność na drodze nawet w deszczowy, pochmurny dzień. Światła żółte niezbyt się sprawdzają w gorszych warunkach atmosferycznych. 

Jaka żarówka H7 będzie dobra do naszego samochodu?

Jeśli szukacie żarówki H7 do auta warto najpierw zapoznać się z opiniami w internecie, których jest naprawdę wiele. Opinie klientów są dość wiarygodnym źródłem informacji i dzięki temu będziemy mogli wybrać takie żarówki, które odpowiadają naszym potrzebom. 

 Dobrze jest  również porozmawiać, np. z doradcami w sieci producenta, którzy będą mogli udzielić informacji, czy dana żarówka H7 sprawdzi się, np. przy doświetlaniu zakrętów. 

Informacje techniczne, które znajdziemy na opakowaniach żarówek, zazwyczaj nie mówią zbyt wiele konsumentom, dlatego warto poszukać wartościowych danych w internecie. W sieci znajdziemy także wiele filmów wideo z testami żarówek. 

To bardzo praktyczne materiały, dzięki którym można przyjrzeć się, jak działają i jak wykonać bezpieczny montaż w swoim samochodzie.  

Żarówka H7 - czy warto kupić LED-owe?

Żarówka H7 LED-owa ma sporo zalet. Najbardziej kluczową jest fakt, że strumień światła jest znacznie szerszy i dłuższy, niż w przypadku H4. LED-owa żarówka H7 świeci jaśniej oraz mocniej. Wadą takich rozwiązań jest jednak montaż. 

Lampa LED ma większy rozmiar niż standardowa żarówka H7, co w konsekwencji przekłada się na konieczność ingerencji mechanicznej, by dokładnie osadzić lampę w reflektorze. 

 Kierowcy skarżą się, że nie mogą samodzielnie przeprowadzić wymiany żarówki LED, bo wiąże się to z utratą szczelności klosza, który w niedługim czasie zaczyna parować. 

Żarówka H7 LED to także spory koszt, jeśli chcemy kupić porządne, długotrwałe oświetlenie. Najtańsze startują już od 30 zł za komplet, a za najdroższe dostępne na rynku, zapłacimy w granicach nawet 650 zł. 

Pamiętajmy o regularnej kontroli oświetlenia w samochodzie, bowiem niesprawne żarówki wiążą się z negatywnym wynikiem przeglądu technicznego. Na każdym kierowcy spoczywa obowiązek, by systematycznie sprawdzać i wymieniać żarówki w reflektorach. W przypadku kontroli funkcjonariuszów policji możemy otrzymać pouczenie lub mandat. 

Nie warto narażać swojego budżetu na niechciane koszty, dlatego postarajmy się rozwiązywać drobne niesprawności żarówek od razu. Żarówka H7 jest dostępna w sprzedaży w supermarketach, sklepach z elektronicznymi częściami i na stacjach benzynowych.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: żarówka H7 | wymiana żarówki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy