Reklama

​Czy parking P2 przy lotnisku w Pyrzowicach jest najtańszy? Tu też dotarła inflacja

Parkowanie przy lotnisku to wygodny sposób na pozostawienie samochodu podczas urlopu. Wakacje to wyjątkowo aktywny okres dla parkingów lotniskowych. Czy parking P2 to najtańszy wybór w Katowicach Pyrzowicach? Inflacja dotarła także tam, czy może ceny pozostały na stałym poziomie?

Jak wybrać parking przy lotnisku w Katowicach Pyrzowicach?

Wakacyjny urlop to wyczekiwany czas relaksu i beztroski. Warto zadbać o wszystkie istotne detale, aby uniknąć nieoczekiwanych sytuacji wynikających np. z parkowania auta w przypadkowym miejscu. Jak wybrać parking przy lotnisku w Katowicach Pyrzowicach? Wystarczy zwrócić uwagę na parę istotnych rzeczy.

Porównanie cen za parkowanie przy lotnisku pozwala wybrać korzystną ofertę. Warto pamiętać, że niska cena prawdopodobnie nie będzie szła w parze z odpowiednim poziomem usług. Bezpieczeństwo pojazdu należy do kluczowych czynników, których oczekuje się od parkingu długoterminowego. 

Reklama

Warto upewnić się, czy wybrany obiekt jest strzeżony i czy ma monitoring. Ogrodzony parking w znacznym stopniu ogranicza możliwość dostania się na teren osób postronnych.

Odległość od lotniska także jest ważna. Tylko w przypadku parkingów zlokalizowanych na terenie portu lotniczego lub w najbliższym sąsiedztwie można łatwo dotrzeć do terminalu z bagażami na piechotę. Przy decyzji o parkowaniu w obiekcie znajdującym się w większej odległości, warto upewnić się, czy oferowany jest transfer na lotnisko. Nie należy też zapominać o sprawdzeniu, ile czasu zajmie przejazd z parkingu do portu lotniczego. 

Przed podjęciem decyzji o rezerwacji parkingu dobrze jest sprawdzić opinie dostępne w internecie. Obiekt oferujący wysoki standard usług na pewno został doceniony przez wcześniejszych użytkowników pozytywnymi komentarzami. 

Jakie parkingi są przy lotnisku w Pyrzowicach?

Lotnisko w Katowicach Pyrzowicach to szczególnie uwielbiany przez pasażerów czarterowych port lotniczy. Jakie parkingi są przy lotnisku w Pyrzowicach?

Śląski port lotniczy im. Wojciecha Korfantego umożliwia parkowanie w 3 lokalizacjach. Każdy z parkingów umożliwia postój krótko- i długoterminowy. Opłaty naliczane są od jednej godziny w górę. 

Najwyższy standard zapewnia strzeżony parking premium dysponujący 148 miejscami dla samochodów. Korzystanie z niego od 1 do 3 godzin kosztuje po 10 zł za każdą rozpoczętą godzinę. Koszt parkowania od 3 godzin do 1 doby to 100 zł. Cena za każdy kolejny dzień wynosi 20 do 40 zł. Parkowanie przez tydzień wyniesie 300 zł. 

Niestrzeżony parking P1 w Pyrzowicach zapewnia 2100 miejsc dla pojazdów. Cena parkowania do 1 godziny to 5 zł, a w przypadku korzystania przez 2 godziny należy zapłacić 20 zł. Trzecia godzina kosztować będzie 5 zł. Cena parkowania od 3 godzin do doby wyniesie 60 zł. Wybierając ten parking na 2 dni, zapłacimy 100 zł, a następnie 20 zł za każdy kolejny dzień. Cena za tygodniowe parkowanie to 200 zł.

Największy na katowickim lotnisku jest niestrzeżony parking P2. Obiekt znajduje się 300 m od terminalu i oferuje 2500 miejsc dla samochodów oraz transfer. Parkowanie przez pierwsze 3 godziny to wydatek 8 zł za każde rozpoczęte 60 minut. Parking P2 oferuje niższą cenę za pierwszą dobę, która wynosi 39 zł. Opłata za parkowanie od 2 do 4 dni wynosi 56 zł, a za tydzień należy zapłacić 95 zł. 

Ile kosztują parkingi długoterminowe przy lotnisku w Pyrzowicach?

Liczba parkingów zlokalizowanych w okolicach katowickiego portu lotniczego jest spora. Wybraliśmy miejsca cieszące się w Google najwyższymi opiniami klientów. Ile kosztują parkingi długoterminowe przy lotnisku w Pyrzowicach? 

  • Parking na wylocie - strzeżony obiekt mieści się na ul. Wolności 8. Od lotniska dzieli go ok. 1,5 km. Parkowanie auta przez tydzień kosztuje 80 zł. W cenie zawarty jest transfer, który zajmuje ok. 3 min.
  • Pewny Parking - kameralny strzeżony parking w bliskim sąsiedztwie portu lotniczego. Znajduje się na ul. Kolejowej 25. Do terminalu jest zaledwie ok. 1 km. Korzystanie z tego parkingu przez 7 dni kosztuje 95 zł, a transfer trwający ok. 2 minut wchodzi w skład ceny.
  • Wiz-Park - monitorowany, a także dozorowany obiekt zlokalizowany jest przy ul. Kolejowej 19, niespełna kilometr od wejścia do terminalu. Transfer trwa ok. 2 minut i jest wliczony w cenę. Za 7-dniowe parkowanie wynosi ona 100 zł. Dla osób, które zdecydują się pokonać drogę na lotnisko pieszo, przewidziano rabat wynoszący 10 zł.
  • Parking Pyrzowice "Azyl" - niedrogi monitorowany obiekt zlokalizowany na ul. Klonowej 1. Dystans do portu lotniczego wynosi ok. 1,5 km. Zaparkowanie auta na 7 dni kosztuje 80 zł i zawiera transfer, który trwa ok. 3 minut.
  • Parking Polonia - zlokalizowany na ul. Piłsudskiego 30 w bliskim sąsiedztwie portu lotniczego. Koszt tygodniowego postoju na tym monitorowanym parkingu to 70 złotych. Transfer jest wliczony w cenę i trwa ok. 2 minut.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: lotnisko Pyrzowice | parking długoterminowy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy