Typowe samochody w nietypowych wersjach

To na pierwszy rzut oka zwykłe auta, świetnie zaopatrzone w części zamienne i względnie niezawodne. Tyle że w ofercie była często nietypowa wersja, która sprawia kłopoty.

Trudno czasem pojąć, co kieruje producentami, którzy do oferty wprowadzają przedziwne wersje silników, skrzyń biegów i układów napędowych, jeśli z góry wiadomo, że będą one stanowić ułamek promila sprzedaży. Zwłaszcza, jeśli np. równocześnie w sprzedaży był sprawdzony silnik z wtryskiem tradycyjnym, a równocześnie wprowadzano droższą odmianę z wtryskiem bezpośrednim. Klient nie odczuwał różnicy, więc kupował tę tańszą, a jeśli dał się namówić na droższą, często popadał w tarapaty związane ze skomplikowaną budową i brakiem części. Póki obowiązywała gwarancja, nie było problemu. Jednak na rynku wtórnym w przypadku przedstawionych poniżej aut o gwarancji nie ma już mowy, za to o problemach mówi się bardzo dużo.

Reklama

Większość opisywanych w tym artykule wersji nie jest bardzo często spotykana na rynku wtórnym. Ale jeśli już się pojawiają, to sprzedający skrzętnie ukrywają fakt, że mamy do czynienia z nietypowym modelem. Wystawiają np. Renault Lagunę 2.0, nie wspominając słowem że mowa o wersji IDE. Czasem dziwnej wersji ukryć się nie da (np. Jeep, Honda), ale wtedy jest ona przeważnie zachwalana jako superoszczędna i niezawodna. Nasz poradnik pomoże w rozpoznaniu nietypowych odmian. Podkreślamy, że nie wszystkie z nich odradzamy. Niektóre nie są wcale złe (jak 300C AWD), a jedynie droższe w eksploatacji.

PRZEGLĄD ZASKAKUJĄCYCH WERSJI:

Nietypowe auta w nietypowych wersjach

Chrysler 300C AWD (ceny od 40 tys. zł)

Land Rover Discovery 3 4.0 V6 (ceny od 45 tys. zł)

Mitsubishi Pajero 3.5 GDI (ceny od 27 tys. zł)

Subaru Impreza 1.6 FWD (ceny od 5 tys. zł)

Tekst: Tymon Grabowski, zdjęcia: Rafał Andrzejewski, producenci, archiwum

Youngtimery na horyzoncie - SAMOCHODY UŻYWANE

20 najbrzydszych aut w historii motoryzacji - NA LUZIE

Motor

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy