Reklama

Rinspeed czyli Beduin ze Szwajcarii

Szwajcarska firma zajmująca się projektowaniem samochodów, Rinspeed Design zawsze na salon samochodowy w Genewie przygotowuje jakiś interesujący prototyp.

W 2002 roku był to pierwszy w historii motoryzacji "rozsuwany" pojazd o nazwie Presto, a w marcu zaprezentowany zostanie... Beduin (Bedouin).

Samochód ten zbudowany został na płycie podłogowej Porsche 996, wyposażony jest w 420-konny silnik twin turbo napędzany... gazem, ma ogumienie firmy Continental całkowicie nowego typu (rozmiary: 255/55 przód, 285/50 tył) , wnętrze zaprojektowane przez firmę Swarovski i elektronicznie ograniczoną do 250 km/h prędkość maksymalną. Pojazd ten przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5.9 sekundy.

Nazwa oraz zawieszenie typu off-road sugerują, że Rinspeed Bedouin to pojazd przeznaczony do jazdy w ciężkim terenie. I tak jest rzeczywiście.

TUTAJ zdjęcia koncepcyjnego Rinspeeda

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy