Opel Monza wraca! Pamiętasz takie auto?

Fani motoryzacji być może pamiętają, że w latach 80-tych Opel produkował model o nazwie Monza. Teraz firma wraca do tej nazwy.

Opel Monza był pojazdem opartym na dużym sedanie o nazwie Senator. Monza otrzymała trzydrzwiowe nadwozie typu fastback/coupe. Samochód produkowano w tym samym okresie co Senatora I generacji, a więc w latach 1978-1986. Po prezentacji Senatora B, Monza zakończyła swój żywot.

27 lat później Opel dał sygnał, że może przywrócić do Monzę do życia. Na salonie samochodowym we Frankfurcie we wrześniu zadebiutuje Opel Monza Concept. Na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia, że nowy model trafi do produkcji. Póki co wiemy, że pojazd ten wyznacza kierunki rozwoju Opla. W liniach Monzy dostrzeżemy te rozwiązania stylistyczne, które pojawią się w samochodach seryjnych, podobnie sytuacja wygląda z zastosowanymi technologiami.

Reklama

Opel Monza Concept na razie okryty jest tajemnicą. Niemiecka firma ujawniła dwie fotografie, na których - poza samochodem - znajduje się sam prezes Karl-Thomas Neumann. W samochodzie ma znaleźć się "specjalny" napęd, ekologiczne materiały, bogate będzie również nasycenie elektroniką i systemami bezpieczeństwa, co trudno uznać za niespodziankę.

Więcej o Oplu Monza Concept dowiemy się we wrześniu.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama