Reklama

Nowy swift?

Magyar Suzuki Corporation w Esztergom na Węgrzech rozpocznie wkrótce produkcję następcy swifta.

Będzie to pojazd bardzo podobny do tego zaprezentowanego na salonie w Paryżu w 2002 roku, a który nosił nazwę concept S. To małe kompaktowe auto klasy sportmini o długości 3,65 m i 1,73 m szerokości. Dzięki bardzo interesującym kształtom wygląda dynamicznie a zarazem elegancko. Jego produkcyjna wersja ma być równie interesująca. Premiera we wrześniu także w Paryżu.

Suzuki jest czwartym co do wielkości producentem samochodów w Japonii pod względem wartości rynkowej oraz trzecim na świecie producentem motocykli. Na rynku azjatyckim SMC odniosło sukces redukując koszty, a jednocześnie zwiększając sprzedaż samochodów i motocykli.

Suzuki Motor Corporation powstała w 1920 roku. Poza samochodami i motocyklami firma produkuje również silniki elektryczne, generatory prądotwórcze, pompy wodne silniki zaburtowe, instrumenty medyczne. Jest właścicielem praw do organów Hammonda.

Główna siedziba mieści się w Hamamatsu, Shizuoka w Japonii. Przedstawicielem Suzuki Motor Corporation w Polsce jest Suzuki Motor Poland.

W ubiegłym roku firma Suzuki Motor Corporation sprzedała w Japonii 626 753 samochodów, co pozwoliło jej osiągnąć 11% udział na rodzimym rynku i uplasowało na 4. pozycji, po takich markach jak Toyota, Nissan, Honda. W segmencie małych samochodów w Japonii Suzuki utrzymuje się na 1. pozycji od 31 lat.

Reklama

Zobacz ostatnie wydanie naszego biuletynu.

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: motor | suzuki

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy