Reklama

Na drodze, wodzie i w ... powietrzu.

James Bond z pewnością chciałby znaleźć tę "zabawkę" pod swoją choinką - szwajcarska marka Rinspeed zaprezentowała już zdjęcia swojego najnowszego pojazdu koncepcyjnego, który może poruszać się po drogach, pływać po wodzie i unosić się nad jej powierzchnią.

Auto nosi nazwę Splash, co można tłumaczyć jako plusk, rozprysk lub chlapanie. Te miłe dla ucha dźwięki będzie można usłyszeć w Genewie już w marcu nadchodzącego roku, kiedy Rinspeed oficjalnie zaprezentuje Splasha na tamtejszym międzynarodowym salonie samochodowym.

Nowy pojazd szwajcarskiej marki to duży krok naprzód w rozwoju światowej motoryzacji. Napędzany jest turbodoładowanym, lekkim silnikiem dwucylindrowym zasilanym gazem o pojemności 750 ccm, który dysponuje mocą 140 KM (!).

Dzięki przekładni rozdzielczej napęd może być skierowany na tylne koła lub na śrubę opuszczaną po wjechaniu do wody. Odpowiednie ustawienie skrzydełek i tylnego spoilera, powoduje, że już od 30 km/h

Splash zaczyna się unosić 60 cm nad wodą i jest w stanie osiągnąć prędkość 80 km/h. Ku zaskoczeniu ten skomplikowany pojazd waży zaledwie 825 kg. Nic więc dziwnego, że okazuje się bardzo sprawny również na drodze. Do setki przyspiesza w 5,9 s i osiąga prędkość 200 km/h. A porusza się na aluminiowych felgach Barracuda z ogumieniem 215/35-17 z przodu i 225/35-18 z tyłu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: NAD | Rinspeed

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje