Reklama

Mini beachcomber concept

Na zeszłorocznym salonie w Paryżu Mini zaprezentowało prototyp SUV-a.

Auto nazywało się mini crossover concept i stanowiło zapowiedź pojazdu, który zadebiutuje być najpewniej już w marcu przyszłego roku w Genewie. SUV od Mini ma nazywać się - według niepotwierdzonych informacji - crossman (to wersja pierwsza) lub countryman (bardziej prawdopodobne).

I właśnie na bazie tego pojazdu zbudowano kolejny prototyp, który nazwano beachcomber concept. Właściwie jedyne różnice między crossoverem a beachcomberem to brak dachu i drzwi, skutkiem czego powstał pojazd typowo rekreacyjny, który może służyć np. do transportowanie desek surfingowych.

O rozwiązaniach technicznych wiadomo niewiele. Mini nie ujawniło źródła napędu, wiadomo jedynie, że pojazd posiada napęd wszystkich kół o nazwie ALL4.

Mini beachcomber zadebiutuje na styczniowym salonie NAIAS w Detroit.

Przypomnijmy jeszcze, że we wrześniu, na salonie w Frankfurcie Mini pokazało aż dwa prototypy - coupe i roadstera. Oba - podobnie jak crossover, który jest pierwszym pojazdem w historii marki o długości przekraczającej 4 metry - mają szanse na wejście do seryjnej produkcji. Nie nastąpi to jednak przed 2011 rokiem.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: prototypy | crossover | prototyp | SUV

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy