Lexus RZ Outdoor Concept. W teren na samym prądzie. Ale stylowo

Lexus zaprezentował prototyp elektrycznej terenówki na bazie modelu RZ. Pojazd stworzony specjalnie pod kątem górskich wypraw wyróżnia się m.in. większymi oponami, rozbudowanym oświetleniem i dodatkowym bagażnikiem na rowery.

Lexus RZ Outdoor Concept to elektryczny prototyp, który powstał w ramach projektu Overtrail - specjalnej inicjatywy japońskiego producenta, skierowanej do miłośników wypraw terenowych. Pojazd bazuje na modelu RZ 450e, który jest pierwszym Lexusem stworzonym od podstaw jako auto elektryczne.

Pojazd został wyposażony w dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 313 KM oraz inteligentny napęd na wszystkie koła o nazwie Direct4. W porównaniu do standardowego modelu, długość auta wzrosła o 25 mm (4830 mm), a wysokość o 20 mm (1655 mm). Zmiana rozmiarów była konieczna ze względu na zastosowanie licznych terenowych modyfikacji.

Reklama

Prototyp z terenowymi modyfikacjami

Spośród nich warto wymienić chociażby 18-calowe felgi z terenowymi oponami w rozmiarach 265/60R18. Jak zapewnia Lexus - takie ogumienie pozwala na sprawne poruszanie się pojazdu po wszelkich nieutwardzonych drogach. Inżynierowie postanowili także zmodyfikować przedni zderzak, który otrzymał nową osłonę. Również tylny pas doczekał się pewnych zmian, uwzględniających m.in. dodanie haka holowniczego. Dzięki niemu istnieje możliwość zamontowania dedykowanego bagażnika rowerowego.

By zapewnić odpowiednie warunki podczas nocnych eskapadach, Lexus RZ Outdoor Concept posiada dodatkowe, rozbudowane oświetlenie. Jedną listwę LED zamontowano na dachu, drugą na środku przedniego zderzaka, a cały zestaw uzupełniają dwa reflektory marki KC umiejscowione w rogach.

Dwukolorowe nadwozie rzuca się w oczy

Pojazd wyróżnia się także wizualnie za sprawą dwukolorowego nadwozia, w którym matowy lakier Regolith (znany także innych pojazdów Lexusa - m.in. modelu GX) połączono z kontrastującym odcieniem Piano Black. Klamki oraz błotniki pomalowano na kolor czarnego matu, a dodatkowe chlapacze są pomarańczowe. Producent chwali się także, że listwy okienne wykonano z nierdzewnej stali.

Lexus nie boi się eksperymentów

Uterenowiony Lexus RZ Outdoor Concept to już drugi prototypowy wariant elektrycznego, japońskiego SUV-a. Wcześniej producent zaprezentował m.in. sportową odmianę o nazwie RZ Sport Concept, w której moc zwiększoną z 313 KM do 408 KM.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Lexus | prototypy | samochody nowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy