Elektryczny Avenger także w wersji 4x4? Jeep udowadnia, że potrafi

Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu, Jeep zaprezentował Avengera 4x4 Concept. Elektryczny model z napędem na obie osie stanowi pokaz możliwości amerykańskiej marki i toruje drogę dla wariantu produkcyjnego, który pojawi się w przyszłości.

 

Chociaż elektryczny Jeep Avenger debiutuje na rynku z napędem kierowanym wyłącznie na przednie koła, amerykański producent chce w przyszłości doposażyć go w napęd 4x4. Przykładem jak mógłby wyglądać taki wariant jest zaprezentowany na Salonie Samochodowym w Paryżu, koncept Avengera 4x4. Łączy on możliwości elektrycznego silnika i napędu na obie osie z kompaktowym nadwoziem i sporą liczbą terenowych dodatków.

Elektrykiem w teren

Zmiany w samochodzie nie ograniczają się jednak wyłącznie do napędu. Avenger 4x4 Concept został wyposażony jest w haki holownicze, poszerzone błotniki i szerszy rozstaw kół oraz większe, wyeksponowane i bardziej agresywne opony. W celu dodatkowego zwiększenia możliwości terenowych, kąt natarcia został poprawiony do 21-stopni, kąt rampowy do 34-stopni, a kąt zejścia do 20-stopni, dzięki prześwitowi wynoszącemu teraz ponad 200 mm.

Reklama

Przód ma dodatkową osłonę, w formie grubszego wykończenia, a do tego dochodzą dodatkowe, wbudowane reflektory poprawiające widoczność podczas jazdy nocą.

Avenger 4x4 Concept ma także nowy, lekki system do ładunku na dachu, który dzięki specjalnym pasom unieruchamia ciasno bagaż, a na całej długości ma zabezpieczenia chroniące przed zarysowaniami. Cały pakiet uzupełnia antyrefleksyjna naklejka na pokrywę silnika oraz wykończenie ochronne na osłonę chłodnicy.

Jeep stawia na bezemisyjność

Podsumowując prezentację, Meunier podkreślił, że marka Jeep chce się stać numerem jeden na świecie wśród marek zelektryfikowanych SUV-ów. Amerykański producent ma "na wyciągnięcie ręki" pełną gamę nowych, w pełni elektrycznych modeli Jeepa 4x4 i stopniowo jego oferta będzie rozszerzana. 

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jeep | Jeep Avenger | samochody elektryczne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy