Cybertruck jako samochód-lodziarka? Nietypowa akcja promocyjna Tesli

Wszystko wskazuje na to, że futurystyczny pickup Tesli trafi wreszcie do produkcji. By kolejny raz podsycić emocje towarzyszące oczekiwaniu, amerykański producent postanowił skorzystać z nietypowej akcji promocyjnej. Jeden z prototypów pojazdu posłużył bowiem za samochód-lodziarkę.

  • Tesla już kilkakrotnie przekładała datę rozpoczęcia produkcji modelu Cybertruck. 
  • W pewnym momencie sytuacja okazała się na tyle trudna, że firma zdjęła ze swojej strony internetowej wszelkie sugestie dotyczące hipotetycznego terminu realizacji zamówień. 
  • Pod koniec marca Elon Musk poinformował jednak o pokonaniu wszelkich przeciwności i potwierdził, że produkcja pojazdu ruszy już w 2023 roku.

Reklama

Niedługo po ogłoszeniu powyższych informacji, producent samochodu postanowił nieco przypomnieć społeczeństwu o jego istnieniu.

W tym celu wyprowadził z garażu jeden z prototypowych egzemplarzy i wypełnił jego "pakę" zimnymi lodami, które następnie zostały rozrzucone spragnionym przekąsek przechodniom.

Udostępniony ze wspomnianej akcji materiał wideo został opublikowany na Twitterze, a następnie skomentowany przez samego Elona Muska. Ekscentryczny milioner zażartował słowami "CGI IRL" ( (CGI - ang. computer-generated imagery - obraz generowany komputerowo. IRL - ang. in real life, czyli w realnym życiu), nawiązując tym samym do licznych teorii spiskowych mówiących, że Tesla Cybertruck nie istnieje, a wszelkie pokazowe egzemplarze zostały wykonane w technice komputerowej.

Tesla Cybertruck - co to za pojazd?

Tesla Cybertruck to samochód, który od lat rozbudza emocje wśród fanów motoryzacji. Zaprezentowany po raz pierwszy w 2019 roku gigantyczny pickup nie tylko zaskakuje designem, ale jak twierdzi jego sam pomysłodawca - Elon Musk, pełen jest oryginalnych rozwiązań technologicznych.

Niesamowita konstrukcja pojazdu ma być wyposażona w m.in. pancerne szyby oraz szkielet pozwalający unosić się przez chwilę ponad powierzchnią wody. Jak wynika z zapowiedzi, maszyna będzie także niewiarygodnie szybka - rozpędzanie od 0 do 100 km ma zająć dosłownie 2,9 sekundy

Pomagajmy Ukrainie - ty też możesz pomóc

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tesla | Tesla Cybertruck
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy