Reklama

8C Spider, czyli bez dachu!

Wszyscy chyba pamiętamy zapierające dech w piersiach coupe ze stajni Alfa Romeo o nazwie 8C Competizione. Niestety, najprawdopodobniej pojazd ten nie trafi do seryjnej produkcji.

Nie przeszkadza to jednak Włochom tworzyć kolejne prototypy oparte na tym samochodzie.

Na konkursie elegancji Pebble Beach Concours d'Elegance zostanie po raz pierwszy zaprezentowane publicznie 8C Spider, czyli kabriolet!

Pojazd został opracowany przez Centro Stile Alfa Romeo. Przód 8C Spider, podobnie jak Competizione, nawiązuje do starszych, klasycznych samochodów włoskiego producenta. W oczy szczególnie rzuca się scudetto, czyli trójkątny grill wraz z logo.

Samochód posiada zamontowany wzdłużnie z przodu silnik, który napędza koła tylne. Doskonałe właściwości jezdne zapewnia m.in. duży rozstaw kół i osi.

Również wnętrze zaprojektowano w ten sposób, by dostarczało jak najwięcej przyjemności z jazdy.

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: romeo | Pojazd | Alfa Romeo

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy