Reklama

Sorento czy cherokee

Koreańscy producenci, jeszcze do niedawna traktowani z przymrużeniem oka, bez kompleksów rywalizują z uznanymi markami o długoletnich tradycjach.

Kiedy na Półwyspie Koreańskim w latach 1950-53 toczyła się wojna, amerykańscy żołnierze przemieszczali się po niebezpiecznym i trudnym terenie sprawdzonymi, niezawodnymi Willisami - protoplastami dzisiejszych Jeepów. Koreańczycy w tym czasie produkowali głównie rowery i motorowery, które stanowiły dla nich podstawowy środek transportu.

Trudno było sobie wyobrazić, aby kiedykolwiek mogli rywalizować z produktami amerykańskiej gospodarki. Czas jednak pokazał, że nie należy lekceważyć "słabszych" ani tym bardziej skazywać ich z góry na porażkę. Koreańscy producenci szybko nadrabiają dystans dzielący ich do rynkowych konkurentów i dotyczy to zarówno niedużych, tanich samochodów jak i potężnych SUV-ów.

Reklama

Kia Sorento, która zadebiutowała 6 lat temu, a w ubiegłym roku przeszła face lifting, cieszy się dobrą opinią. Jest dobrą terenówką i jeżdżącym dowodem na postęp, jakiego dokonała koreańska marka. Z kolei jej rywal, Jeep Cherokee, to długo oczekiwana, trzecia generacja modelu, który w latach 80. dał początek segmentowi popularnych SUV-ów i wyciągnął legendarną markę z finansowych tarapatów.

W najnowszym wydaniu tygodnika Motor znajdziecie porównanie tych dwóch samochodów w wersjach napędzanych przez mocne, ok. 170-konne turbodiesle.

tygodnik "Motor"

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy