Reklama

Rolls-Royce Black Badge Ghost. Nowa odsłona klasyki

Marka z z Goodwood poinformowała o premierze specjalnej edycji modelu Ghost. Wersja Black Bagde utrzymana jest w stylistyce "Post Opulent", charakteryzującą się prostotą i minimalizmem.

Wersja Black Badge Ghost to samochód utrzymany w popularnej ostatnio wśród producentów samochodów luksusowych zachowawczej oraz prostej stylistyce. Wersje Black Badge zwyczajowo stanowią mroczniejsze oblicze samochodów brytyjskiego producenta, odcinając się niejako od reszty oferowanych opcji.

Pod maską samochodu pracuje silnik V12 o pojemności 6,75 litra. Zyskał on na mocy, która aktualnie wynosi 600 KM. Moment obrotowy na poziomie 900 Nm dostępny jest już od 1600 obrotów na minutę, czyniąc samochód niebywale żwawym. Samochód rozpędza się do 250 km/h a pierwszą"setkę" osiąga w 4,7 sekundy. Dodatkowym atutem jest przeprojektowany układ napędowy i podwozie. Klient może dostosować wyposażenie pod personalne preferencje - Ghost może mieć napęd na cztery koła, układ czterech kół skrętnych jak również autorskie zawieszenie Planar Suspension.

Reklama

Wnętrze wykończono skórzaną tapicerką Turchese i okleiną Technical Carbon z włókna węglowego. Istotnym detalem są felgi wykonane ze stopów lekkich. Ich wzór jest charakterystycznym elementem linii Black Badge. Kolejnym wyjątkową cechą pojazdu jest specjalny czarny lakier, który zostaje rozpylony na karoserię w ilości ponad 45 kg. Lakier jest później ręcznie wygładzany przez aż czterech pracowników.

Możliwe jest już składanie zamówień na nowy model. Dołączy od do grona innych oferowanych w serii Black Badge modeli m.in. Cullinana czy Wraitha.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Rolls-Royce | Rolls-Royce Ghost

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje