Oto nowe BMW 6!

Nietypowo, bo od kabrioletu, rozpoczęło BMW prezentowanie nowej serii 6.

BMW 6 convertible oficjalnie zadebiutuje na styczniowym salonie w Detroit, ale już znamy wygląd tego auta. Nieco dłużej przyjdzie nam poczekać na coupe.

Nowa seria 6 kabrio jest większa od poprzednika. Długość wzrosła o 7,4 cm, a szerokość - o 3,9 cm. W sumie auto ma 4,89 m długości, przy rozstawie osi 2,86 m (o 11 cm mniejszym niż w nowej serii 5).

Podobnie jak poprzednik, nowa szóstka będzie wyposażona w miękki, materiałowy dach. Jego składanie i rozkładanie odbywa się automatycznie. Operacja składania trwa 19 s (rozkładania - 24 s) i można ją przeprowadzić podczas jazdy o ile prędkość nie przekroczy 40 km/h.

Reklama

BMW 6 convertible trafi do salonów w marcu przyszłego roku. Od początku samochód będzie oferowany w dwóch wersjach: 640i (który zastąpi 630i) i 650i.

BMW 640i napędzane jest sześciocylindrową, trzylitrową jednostką, która dzięki podwójnemu doładowaniu dysponuje mocą 320 KM i momentem 450 Nm. Moment trafia na tylne koła za pośrednictwem ośmiostopniowej, automatycznej skrzyni biegów. Auto przyspiesza do 100 km/h w 5,7 s, prędkość maksymalna jest ograniczona do 250 km/h. Średnie zużycie benzyny ma wynosić - przynajmniej wg BMW - 7,9 l/100 km...

Z kolei pod maską BMW 650i pracuje 4.4-litrowa, podwójnie doładowana jednostka V8 o mocy 407 KM i momencie 600 Nm. Auto z tym silnikem przyspiesza do 100 km/h w 5 s i zużywa 10,7 l paliwa na 100 km. Samochód standardowo posiada układ odzyskiwania energii podczas hamowania oraz technologię Start&Stop.

Opcjonalnym wyposażeniem serii 6 jest aktywne zawieszenie Adaptive Drive. Elektronicznie sterowane amortyzatory redukują przechyły nadwozia na zakrętach i podczas hamowania, dostosowują również siłę tłumienia do stylu jazdy kierowcy. Adaptive Drive stanowi uzupełnienie standardowo montowanego układu Drive Dynamic Control, który umożliwia wybór jednego z trzech trybów pracy silnika i skrzyni biegów: Normal, Sport i Sport+. W aucie wyposażonym w aktywne zawieszenie dostępny jest również tryb Comfort.

Nowe BMW 6 convertible produkowane będzie w fabryce niemieckiem Dingolfing, gdzie już powstają auta serii 5 i 7.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: auto | BMW | BMW seria 6
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy