Reklama

Nowe silniki dla Mazdy 6

Mazda Motor Corporation rozpoczęła produkcję nowych silników I4, które będą montowane w średniej klasy sedanie japońskiego producenta, modelu 6. Są to aluminiowe jednostki benzynowe z czterema cylindrami umieszczonymi w jednej linii o pojemnościach 1,8, 2,0 i 2,3 litra. Dzięki poprawionej konstrukcji charakteryzują się one lepszą wydajnością, mniejszym zużyciem paliwa i niższą emisją szkodliwych spalin od porównywalnych silników produkowanych do tej pory. W sprzedaży pojawią się one wraz z nową Mazdą 6 w połowie lutego.

W przyszłości nowe silniki znajdą się w ofercie również innych modeli Mazdy oraz samochodach z Grupy Forda. Łącznie jednostka ta produkowana będzie w czterech fabrykach na świecie - w zakładach Mazdy w Japonii oraz w zakładach Forda w USA, Meksyku i Hiszpanii.

Zobacz zdjęcia Mazdy 6 w naszej GALERII.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mazda | silniki

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy