Reklama

Hyundai veloster

Hyundai nie ustaje we wprowadzaniu na rynek kolejnych modeli. Na trwającym właśnie salonie motoryzacyjnym w Detroit, koreańska firma zaprezentowała produkcyjną wersję kolejnego auta.

Przyjemne dla oka coupe nosi nazwę veloster. Auto mierzy 4219 mm długości, 1790 mm szerokości. Rozstaw osi to 26500 mm.

W pojeździe zastosowano kilka ciekawych zabiegów stylistycznych. Najciekawszym jest niesymetryczny rozkład drzwi. Auto ma wprawdzie czterodrzwiowe nadwozie, ale po lewej stronie karoserii przewidziano drzwi wyłącznie dla kierowcy. Dla odmiany, po prawej stronie, znalazły się dwa wejścia, osobne dla przednich i tylnych foteli.

Taki zabieg ma za zadanie zwiększenie poziomu bezpieczeństwa, pasażerowie tylnej kanapy - zazwyczaj dzieci - nie będą mogły wyjść od lewej strony pod nadjeżdżające ulicą samochody.

Reklama

Źródłem napędu jest czterocylindrowa jednostka 1,6 GDI rozwijająca 139 KM. Silnik generuje 167 Nm momentu obrotowego. W standardzie jednostka sprzęgana będzie z sześciostopniową ręczną skrzynią biegów. W ofercie pojawi się również zautomatyzowana, dwusprzęgłowa przekładnia o sześciu przełożeniach. To pierwsza tego typu skrzynia opracowana przez Hyundaia.

Galeria - Dziewczyny Detroit.

Galeria - Detroit, dzień pierwszy.

Galeria - Detroit, dzień drugi.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Hyundai Veloster

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy