Ford Evos. Tak wygląda następca Mondeo!

Kilka tygodni temu Ford oficjalnie potwierdził, że w marcu przyszłego roku z oferty na dobre zniknie, obecny na rynku od przeszło ćwierć wieku, Ford Mondeo.

Chociaż model nie doczeka się kolejnej generacji, nie oznacza to wcale, że amerykańska marka rezygnuje ze swojej obecności w segmencie D!

W wybranych krajach Mondeo zastąpione zostanie przez zupełnie nowy pojazd będący, a jakże, suvem. Chodzi o model Evos, którego premiera odbyła się na trwającym właśnie salonie motoryzacyjnym w Szanghaju.

Miejsce premiery wybrano nieprzypadkowo. Evos jest pierwszym Fordem w historii, za którego projekt - w zdecydowanej większości - odpowiadał chiński oddział amerykańskiej marki. Sam samochód pozostaje jednak wielką niewiadomą. W oficjalnym komunikacie nie znajdziemy np. danych technicznych ani osiągów. Wiemy za to, że w kabinie roi się od nowoczesnej technologii i dotykowych ekranów. To wynik współpracy z chińskim Baidu - lokalnym potentatem na rynku elektroniki użytkowej i systemów opartych o działanie sztucznej inteligencji.

Reklama

Elektronika rzeczywiście robić może wrażenie. Kierowca ma przed oczami 12,3-calowy elektroniczny ekran, a - ciągnący się niemal przez całą szerokość kabiny - dotykowy monitor systemów info-rozrywki ma - uwaga - aż 27 cali! Potrafi też wyświetlać obrazy w rozdzielczości 4K.

W tej nie ma planów sprzedaży nowego modelu poza Chinami. Wydaje się jednak mało prawdopodobne, by Evos nie doczekał się również swojej eksportowej wersji.

***


INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy