Reklama

Czym grozi gaz w samochodzie

Escalade wprowadził markę Cadillac do grona wytwórców oferujących pojazdy klasy Sport Utility.

Ten luksusowy, ale - na sposób amerykański - klasyczny SUV to nic innego, jak Chevrolet Tahoe "przetworzony" na potrzeby bardziej wymagającego klienta. Odmłodzony model 2007 jest już dostępny w Europie; trafi także do Polski.

Reklama

W odróżnieniu od poprzednika, jest dobrze wykonany. Poza tym trudno odmówić mu elegancji i funkcjonalności. W wersji ze 110-konnym turbodieslem jest także ultraoszczędny. W nowym numerze Autobitu przedstawiono test Kia Rio 1.5 CRDi.

Monika Luft, prezenterka, dziennikarka i pisarka, posiada prawo jazdy od 16 roku życia. Jeździła już różnymi samochodami, jednak szczególnie upodobała sobie auta szwedzkie. Po Volvo S40 przesiadła się do wspaniałego Saaba 9-3 SportKombi 2.8 V6 TS Aero. Jak sama przyznaje, jej marzeniem jest hybrydowy Lexus 400h.

Mercedes G jest ikoną samochodu terenowego. Wytwarzany od 1979 roku model w tym, po raz kolejny, otrzymał delikatny retusz nadwozia i wystroju kabiny, co niewątpliwie przedłuży życie terenowej legendy.

Lancia Y to rzadko spotykany na polskich drogach samochód. Trudno też o egzemplarze używane. Jeśli już zdecydujemy się na zakup małej Lancii, warto zapoznać się z mocnymi i słabymi stronami samochodu, jak również cenami używanych. Lancię Y - model 1995-2003 - przedstawia Jacek Ambrozik. Tenże autor przybliża też potencjalne problemy głowic silników zasilanych LPG.

Zapraszamy do lektury AutoBitu - do nabycia w kioskach południowej Polski.

Autobit

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: gaz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje