Reklama

BMW XM. Nowy SUV z potężnym napędem

​BMW zaprezentowało szereg zdjęć prezentujących zamaskowanego całkowicie nowego SUV-a. Auto, które nazywa się XM, trafi na rynek w 2023 roku.

Nie, XM nie jest kolejnym samochodem elektrycznym. Jak ujawnił niemiecki producent, auto będzie posiadało napęd hybrydowy typu plug-in, którego sercem będzie benzynowa jednostka V8, wspomagana przez silnik elektryczny. Moc systemowa tego układu to 650 KM, maksymalny moment obrotowy wynosi 800 Nm. 

BMW XM z mocnym napędem hybrydowym

Warto przypomnieć, że pod koniec 2021 roku BMW pokazało prototyp o nazwie Concept XM. Tamten pojazd mógł się pochwalić mocą 750 KM i momentem 1000 Nm. Wersja produkcyjna będzie więc nieco słabsza, ale i tak będzie imponować osiągami.

Co jeszcze wiemy o BMW XM? Pojemność akumulatora ma wystarczyć do przejechania na prądzie nawet 80 km. Auto będzie mogło pochwalić się dobrymi właściwościami jezdnymi dzięki rozkładowi mas zbliżonemu do ideału, czyli 50:50.

Reklama

Bogate wyposażenie, produkcja w USA

Na wyposażeniu BMW XM znajdzie się m.in. elektroniczny system stabilizujący nadwozie na zakrętach, a także aktywny układ kierowniczy ze skrętną tylną osią.

Stylistycznie XM wygląda, jak... SUV BMW. Auto ma m.in. charakterystyczny przód, które otrzymało niedawno zaprezentowano X7 po liftingu.

BMW XM będzie produkowane w Spartanburgu w Stanach Zjednoczonych, gdzie produkowane jest również X7. 

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: BMW XM

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy