Reklama

Bentley supersport

Bentley zaprezentuje w Genewie model, który ma łączyć komfort, wysokie osiągi i... ekologię.

Jest to continental GT speed, który przystosowano do jazdy na... bioetanolu E85 i nazwano supersports.

Reklama

Dodajmy od razu, że nazwa nie jest przypadkowa. "Ekologiczny" bentley jest bowiem najmocniejszym samochodem w historii marki!

Supersports jest napędzany podwójnie doładowanym silnikiem W12 o mocy 630 KM, który może rozpędzić bentleya do 329 km/h i pozwala osiągnąć 100 km/h w zaledwie 3.9 s. Przyspieszenie do 160 km/h zajmuje 8.9 s, a między 80 a 120 km/h - 2.6 s. Moment obrotowy wynosi 800 Nm i jest dostępny między 1700 a 5600 obr/min!

Jednostka napędowa została wykonana w technologii FlexiFuel, a więc może pracować zarówno na benzynie, etanolu E85, jak i dowolnej mieszance tych paliw. Do 2012 wszystkie modele Bentleya mają być wyposażone w silniki FlexiFuel.

Co ciekawe, wartości mocy i momentu pozostają niezmienione, niezależnie od zatankowanego paliwa. Samochód posiada specjalny czujnik wykrywający rodzaj paliwa i w zależności od jego wskazań w czasie rzeczywistym zmienia się mapa wtrysku silnika.

Supersport napędzany jest na wszystkie koła, moment dzielony jest w stosunku 40:60. W stosunku do GT speed zwiększono rozstaw kół oraz uzyskano redukcję masy o 110 kg.

Bentley supersport będzie wyposażony w 20-calowe felgi, zmodyfikowane zawieszenie i układ kierowniczy oraz karbonowo-ceramiczne hamulce.

Etanol E85 cechuje się wyższą liczbą oktanową, co po odpowiednich adaptacjach silnika (zmieniona mapa wtrysku) pozwala na osiągnięcie wyższej mocy. Pociąga to jednak za sobą konieczność poprawienia dolotu powietrza, zarówno do systemu chłodzenia, jak i układu podwójnego doładowania. Stąd pewne modyfikacje stylistyczne, których efektem jest zwiększenie o 10 procent przepływu powietrza.

Bioetanol jest paliwem bardziej przyjaznym środowisku niż benzyna. Zapewnia nawet 70-procentową redukcję emisji CO2.

Bentley supersport trafi do sprzedaży jesienią.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Alex Minsky | E85 | bentley

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje