Reklama

300-konny passat R36

Volkswagen ujawnił pierwsze informacje na temat najmocniejszej odmiany passata - wersji R36.

Samochód jest napędzany sześciocylindrowym silnikiem widlastym o pojemności 3.6 l z bezpośrednim wtryskiem benzyny. Moc tej jednostki wynosi przynajmniej 300 KM, czyli 20 KM więcej od konkurencyjnej vectry OPC.

Passat będzie miał również lepszą trakcję od opla, a to dzięki zastosowaniu napędu na wszystkie koła, na które moc trafia za pośrednictwem skrzyni typu DSG.

W efekcie passat R36 przyspiesza do 100 km/h w 5.6 s, a jego prędkość maksymalną ograniczono do 250 km/h.

Najmocniejszy passat jest budowany przez Volkswagen Individual, czyli dział firmy zajmujący się sportowymi modelami. Oferowany będzie zarówno w wersji sedan, jak i kombi.

Reklama

Samochód trafi najpierw na niemiecki rynek, gdzie będzie można go kupić od drugiego kwartału przyszłego roku. Ceny nie są jeszcze znane.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: odmiany | Volkswagen | passat

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy