Toyota GR Corolla nadjeżdża? Premiera już niebawem

Toyota Gazoo Racing zapowiedziała zupełnie nowy model ze sportowej linii GR, który już niedługo ujrzy światło dzienne. My już wiemy, o jakie auto może chodzić.

Toyota zdradziła do tej pory jedynie szczątkowe informacje. Na krótkim filmiku prezentującym fragmenty nowego modelu, widzimy wloty powietrza w błotniku oraz znaczek GR, czerwone zaciski sportowych hamulców oraz napis GR-FOUR. Ten ostatni odnosi się do napędu na cztery koła, który znamy już z GR Yarisa.

Toyota GR Corolla - co o niej wiemy (lub się domyślamy)

Z pojawiających się wcześniej przecieków, wiemy, że najpewniej nowym, tajemniczym modelem, jest GR Corolla. Usportowiona wersja japońskiego kompaktu może przejąć wiele elementów z mniejszego brata - jak wspomniany, stały napęd na cztery koła (z rozdziałem mocy 60:40, 50:50 lub 30:70), a także silnik. Ta druga informacja nie byłaby do końca dobra, ponieważ mowa o 3-cylindrowej jednostce 1,6 l, rozwijającej 261 KM. Można oczekiwać, że większy model otrzyma mocniejszy silnik i liczylibyśmy raczej na 2 litry, niż na szukanie kolejnych koni w i tak już mocno wysilonej jednostce.

Reklama

Trudno też powiedzieć, czy GR Corolla przejdzie aż tak poważne modyfikacje, jak GR Yaris. Przypomnijmy, że w przypadku mniejszego modelu, mowa właściwie o nowej konstrukcji. Tylna część płyty podłogowej pochodzi z Corolli właśnie, nadwozie jest 3-drzwiowe (zwykły Yaris jest wyłącznie 5-drzwiowy) i ma mocno opadającą linię dachu, zaś sam dach jest karbonowy.

Toyota GR Corolla - data premiery

Wszystkie nasze wątpliwości (w tym tą czy rzeczywiście chodzi o usportowioną Corollę), zostaną rozwiane 1 kwietnia, na kiedy to zaplanowano premierę samochodu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Toyota | Toyota Corolla

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama