Reklama

System multimedialny Porsche z większymi możliwościami

Szósta generacja PCM (ang. Porsche Communication Managment) otrzymała m.in. odświeżony interfejs czy bezprzewodowe połączenie Android Auto. Zaktualizowany system multimedialny trafi do nowo skonfigurowanych modeli Porsche.

Aktualizacja PCM do wersji 6.0 PCM to dla klientów inteligentniejszy bardziej intuicyjny system do obsługi multimediów. W menu interfejsu pojawiły się nowe kolorowe ikony a do tego udoskonalono asystenta głosowego, który działać ma sprawniej i pozwala na dostęp do obsługi wiadomości, instrukcja obsługi czy strumieniowego przesyłania muzyki w samochodzie.

W odświeżonym PCM 6.0 użytkownicy mają bezpośredni dostęp do ulubionych utworów oraz podcastów w Spotify a klienci Spotify Premium mogą powiązać swoje konto z samochodem za pomocą identyfikatora Porsche ID i korzystać z usługi jako dodatkowego źródła multimediów.

Reklama

PCD 6.0 pomoże zaplanować podróż elektrycznymi modelami Porsche

W przypadku modeli elektrycznych aktualizacja PCM do wersji 6.0 oznacza bardziej precyzyjne planowanie trasy przejazdu pod kątem uzupełnienia energii w bateriach. Zoptymalizowany algorytm nadaje większy priorytet stacjom, które oferują wyższą moc.

W PCM 6.0 wprowadzono też funkcję dynamicznego powiększania stacji ładowania na mapie w trakcie podróży. System pokazuje wszystkie dostępne możliwości ładowania w bezpośrednim sąsiedztwie - łącznie z tymi, które są aktualnie używane.

Dodatkowo przy obliczaniu całkowitego czasu jazdy "Planer ładowania" uwzględnia teraz czas potrzebny na rozpoczęcie oraz zakończenie procesu ładowania na stacji. W sumie zabiegi te sprawiają, że zorganizowanie przerwy w trasie na uzupełnienie energii staje się jeszcze mniej kłopotliwe.

Nowe funkcje są już standardem w każdym nowo skonfigurowanym Porsche 911, Taycan, Cayenne i Panamera. Dokładny zakres funkcji PCM 6.0 zależy od wyposażenia oraz typu zespołu napędowego samochodu.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Porsche | systemy multimedialne

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy