Renault Scenic E-Tech electric. Nowy etap francuskiego producenta

Marka Renault zaprezentowała zdjęcia nowego modelu Scenic E-Tech electric. Pojazd, który w dużym stopniu nawiązuje do francuskiego konceptu z 2022 roku, już wkrótce uzupełni gamę elektrycznych pojazdów francuskiego producenta.

Samochód koncepcyjny o nazwie Scenic Vision był zapowiedzią drugiego etapu ofensywy Renault w dziedzinie samochodów elektrycznych segmentu C. Prototypowy model wskazywał drogę w kierunku zrównoważonej, bezpieczniejszej i bardziej inkluzywnej mobilności, stawiając jednocześnie na praktyczność, komunikację z kierowcą i pasażerami oraz rzecz jasna na ekologię.

Renault Scenic E-Tech electric - wkrótce premiera

Na wspomnianym koncepcie i jego głównych cechach bazuje seryjne Renault Scenic E-Tech electric - francuska nowość, która zostanie zaprezentowana już za kilka miesięcy na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Monachium. Wcześniej jednak producent zdecydował się uchylić rąbka tajemnicy w kwestii jego wyglądu.

Reklama

Renault Scenic E-Tech electric - nawiązuje do prototypu

Opublikowane zdjęcia nowego Renault Scenic E-Tech electric ujawniają, że sylwetka samochodu pozostanie w dużej mierze niezmieniona w stosunku do modelu koncepcyjnego. Chociaż detale stylistyczne zostały ukryte pod specjalnie zaprojektowanym kamuflażem, zarówno cała bryła pojazdu, jak i pojedyncze elementy (m.in. przednie i tylne światła) zostały niemal w całości zaczerpnięte z prototypu.

Niestety na obecną chwilę nie wiadomo zbyt wiele w kwestii wnętrza auta. Warto przypomnieć, że w modelu Scenic Vision postawiono na materiały z recyklingu. Sama podłoga konceptu powstała z plastikowych resztek i śmieci, w tym z butelek po mleku. Spore wrażenie robił także sam kokpit auta, którego poszczególne elementy zostały zastąpione rozwiązaniami przypominającymi widżety w aplikacjach. Całość wyglądała bardzo futurystycznie, a wrażenie to podkreślał spłaszczony wolant zastępujący kierownicę. Czy cokolwiek z tego ujrzymy w seryjnym Scenic E-Tech electric? Przekonamy się niebawem.  

Renault Scenic E-Tech electric - niebawem pierwsze testy

Jak podkreśla Renault - pierwsze modele Scenic E-Tech electric wyjadą na europejskie drogi już latem tego roku. Wszystko w ramach przedprodukcyjnych testów, które odbędą się pod okiem inżynierów Renault. Pojazdy będą powstawać w słynnej fabryce ElectriCity w Douai.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Renault | Renault Scenic | samochody elektryczne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy