Renault Kwid – zupełnie nowy, miejski crossover

Renault zaprezentowało małe, miejskie autko o prezencji pseudoterenówki

Kierowcy uwielbiają samochody udające crossovery i bardzo chętnie je kupują. Nic więc dziwnego, że nowy, miejski model Renault właśnie zalicza się do tego typu aut. Nazywa się Kwid i ma zaledwie 3,68 m długości oraz 1,58 m szerokości.

Tak niewielkie wymiary każą przyporządkować go do segmentu A, a więc znacznie niżej od Renault Captura i Dacii Duster. Skoro już o tych dwóch markach mowa, to chociaż auto zaprezentowano jako Renault, to znaczek, który zobaczymy na grillu, zależeć będzie od konkretnego rynku. W przypadku Europy pojawi się na nim emblemat rumuńskiej marki.

Reklama

Taka decyzja nie dziwi - wszak sam wygląd tego auta przywodzi na myśl modele Dacii. Przedni pas przypomina trochę Dustera, a drzwi i tył samochodu Sandero. We wnętrzu również znajdziemy elementy z modeli rumuńskiego producenta, jak chociażby system multimedialny czy przełączniki elektrycznego sterowania szybami, umiejscowione na desce rozdzielczej. Ciekawostką są elektroniczne, choć niezbyt nowocześnie wyglądające, wskaźniki.

Jak większość miejskich crossoverów, również Kwid nie sprawdzi się zupełnie poza utwardzonymi drogami. 180-milimetrowy prześwit ma raczej poprawiać prezencję i pomagać w pokonywaniu dziurawych dróg i wysokich krawężników. Nie znamy co prawda danych technicznych tego auta, ale z pewnością nie będzie on dostępny z napędem na cztery koła. Wiadomo natomiast, że wśród jednostek napędowych znajdziemy doładowanego benzyniaka o pojemności 0,8 l.

Renault/Dacia Kwid zadebiutuje najpierw w Indiach, co nastąpi w drugiej połowie 2015 roku. Na pozostałych rynkach powinien pojawić się niewiele później.

magazynauto.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy