Najmocniejsze hot hatche na rynku

Wszystko zaczęło się od Golfa GTI - to on wykreował modę na usportowione wersje praktycznych hatchbacków. Wystarczyła chwila i na punkcie hot hatchy świat oszalał. Dzisiaj oferta tych samochodów jest bardzo duża, a moce silników niemal wyczynowe. Sprawdzamy, który z kompaktowych hot hatchy, dostępnych obecnie na polskim rynku, jest najmocniejszy.

Zapomnijcie na razie o najnowszej Hondzie Civic Type R. Owszem, pokonała Golfa na torze Nürburgring, ale w sprzedaży w Polsce pojawi się najwcześniej we wrześniu. Ma dwulitrowy silnik turbodoładowany, 320 koni mocy i napęd na przednie koła. Przyspiesza przy tym jak oszalała, warczy jak wściekła i mimo turbo nadal lubi wysokie obroty. Jednak jeśli dzisiaj wybierzemy się do salonu, będziemy mogli kupić co najwyżej poprzednią jej wersję. Może jest to pomysł na lokatę kapitału?

Nie mamy też szans na kupno 400-konnego Audi RS3. Na razie, bo auto ma być dostępne w Polsce w drugiej połowie roku. Czekamy też na Opla Astrę OPC -jego premierę zapowiedziano na jesień. Z kolei na usportowioną wersję Renault Megane... pewnie się kiedyś doczekamy. Ale nikt jeszcze nie wie, ile może to potrwać.

Reklama

Skupmy się zatem na obecnie oferowanych i dostępnych w polskich salonach kompaktowych hot hatchach. Który z nich jest najmocniejszy?

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama