Mini Countryman teraz dostępny z... namiotem

Nowa opcja pojawiła się na liście akcesoriów do nowego Countrymana - namiot, który rozbijany jest na dachu auta.

Wiele osób podkreśla, że choć Countryman jest świetnym samochodem, to nie jest on zbytnio "mini". Wszak to pełnoprawny, kompaktowy crossover. Wiele rzeczy jest jednak względnych, a postrzeganie rozmiaru zależy od punktu odniesienia.

Jeśli na przykład porównanym Countrymana do kamperów, okaże się, że faktycznie jest on bardzo "mini". A skąd takie zestawienie? Otóż brytyjska marka podjęła ostatnio współpracę z Autohome - firmą od 50 lat specjalizującą się w projektowaniu namiotów, umieszczanych na dachu samochodu. To pozwala na traktowanie Countrymana jako pojazdu, którym można ruszyć na przygodę w nieznane.

Namiot, który po złożeniu przypomina typowy box dachowy, mocuje się na standardowym bagażniku dachowym. Obudowa wykonana jest z włókna szklanego, a jej górna część unosi się na czterech siłownikach gazowych. Wystarczy jedynie zwolnić trzy zaczepy, aby namiot został "rozbity". Do środka możemy wejść po dołączonej, aluminiowej drabinie.

Reklama

Sam namiot oferuje miejsce do spania dla dwóch osób. Wymiary "sypialni" to 2,1 m długości, 1,3 m szerokości oraz 94 cm wysokości. W środku znajdziemy materac oraz LEDowe oświetlenie. Cena namiotu to 2837 euro.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy