Który samochód ma najlepsze wnętrze?

W samochodzie, w ciągu całego swojego życia, spędzamy niemal 4 lata. Trudno się więc dziwić, że chcemy, by wnętrze samochodu było przyjemne, wygodne, funkcjonalne i po prostu ładne. Oto auta, które potrafią zachwycić, kiedy w nich usiądziemy.

Lexus LC
Lexus LCInformacja prasowa (moto)

Dziennikarze z amerykańskiego magazynu WardsAuto, już po raz kolejny wybrali, ich zdaniem, 10 najładniejszych wnętrz samochodowych ostatniego roku. Co ciekawe aż siedem marek pojawiło się w zestawieniu po raz pierwszy. W zestawieniu nie ma pierwszego ani ostatniego miejsca. Zwycięzcą jest każde auto z finałowej dziesiątki.

Pod uwagę brano nie tylko estetykę i design, ale również ergonomię, bezpieczeństwo, komfort, wykończenie detali, przejrzystość wszystkich instrumentów oraz... przyjemność, jakie wnętrze daje w obcowaniu z nim.

Oto lista laureatów w kolejności alfabetycznej.

Najładniejsze wnętrza samochodów

W zestawieniu nie mogło zabraknąć Lexusa LC 500. Wnętrze tego luksusowego Gran Turismo zachwyca nie tylko jurorów WardsAuto. Jest eleganckie, minimalistyczne i zbudowane przy użyciu materiałów najwyższej jakości – włókna węglowego, skóry i aluminium. Przełączniku umieszczone nad obudową zestawu wskaźników zrywają z tradycyjnym podejściem do projektowania, a wyświetlacz centralny żywcem wyciągnięty jest z modelu LFA. 
Listę najładniejszych samochodowych wnętrz 2017 zamyka Subaru Impreza, które w zestawieniu znajduje się po raz pierwszy. Jest proste, czytelne i nieprzekombinowane. Czy to nie za mało na takie wyróżnienie? Tego nie wiemy, pewne jest, że jurorzy zachwycili się fotelami Imprezy i pionowymi wylotami powietrza. 
Na liście pojawiło się też Mini, choć amerykanie cenią sobie większe auta. Nieduży Countryman urzekł jurorów wieloma „dziwactwami”: przełącznikami rodem z samolotu, ekranem w centrum deski rozdzielczej, nietypowym kształtem tunelu środkowego. Co jednak najistotniejsze jurorzy zwrócili uwagę, że to pierwsze Mini, w którym nie brakuje miejsca. Kabina jest przestronna i komfortowa, a miejsca na nogi wystarcza wyższym kierowcom. 
Japońskie marki reprezentuje też Mazda z największym w swojej ofercie SUV-em - CX-9. Doceniono przede wszystkim gabaryty samochodu i komfort, jaki gwarantuje wszystkim siedmiu pasażerom. Na każdym z trzech rzędów foteli jest niemal tak samo wygodnie – piszą jurorzy. To szczególnie ważne przy dłuższych podróżach. Potwierdzamy, przestrzeni jest naprawdę dużo. Wnętrze Mazdy określono krótko – ekskluzywna wszechstronność. Jurorom do gustu przypadło wykonanie przełączników, pokręteł, materiały wykończeniowe i czytelna deska rozdzielcza oraz intuicyjna obsługa. 
Alfa Romeo nie jest jedyną włoską marką w zestawieniu. Kolejna to Maserati i wnętrze modelu Lavante uznane za idealną mieszankę sportu, elegancji i stylu. Jurorom spodobała się jakość skóry, drewna Ebano oraz białe szwy. "To uczta dla zmysłów", jak czytamy w uzasadnieniu. Samochód, zbudowany jest na płycie modelu Ghibli, i tego sportowego ducha czuć we wnętrzu. Zaprojektowany jest z myślą o kierowcy, łatwy w obsłudze, a przy tym fascynujący. Prócz zachwytów, jurorzy wytknęli Lavante także kilka uchybień. Uznano, że 100 tys. dolarów, samochód powinien być lepiej wyposażony, szczególnie w dodatki zapewniające rozrywkę podróżnym. 
Kolejne auto w zestawieniu to Lincoln Continental. Flagowy sedan, który ma zwiastować odrodzenie marki, nie zachwyca jak Lexus czy Bentley, ale też jest od nich znacznie tańszy. Niestety widać to we wnętrzu. Za dobry klimat odpowiedzialne jest tutaj oświetlenie i miękka skóra oraz przestronne wnętrze. Nie brakuje jednak plastików średniej jakości. Co urzekło więc jurorów? W uzasadnieniu napisali, że w fabryce Lincolna we Flat Rock (Michigan) sprawdza się „białą rękawiczką”, czy szwy na fotelach są wykonany prosto. To wystarczyło. 
Honda jest stałym bywalcem zestawienia. Tym razem na uznanie zasłużyło wnętrze modelu C-RV. Określono je eleganckim, czystym i niezwykle funkcjonalnym. Trudno się z tym nie zgodzić, choć trzeba również przyznać, że finezji to w nim wiele nie ma. 
Na liście najpiękniejszych wnętrz samochodowych nie może zabraknąć amerykańskich samochodów, choć przez Europejczyków uchodzą one za plastikowe i tandetne. Z tym stereotypem walczy Buick LaCrosse. Zdaniem jurorów zasługuje jednak, by znaleźć się na liście zwycięzców. Według nas wnętrze Buicka cały czas jest smutne, szare i… plastikowe. Za oceanem może się jednak podobać, bo w porównaniu z poprzednikiem jest o niebo lepsze. Przednie fotele mają funkcję masażu, a tylna kanapa jest gigantyczna i wygodna. Doceniono też markowy sprzęt audio, wykończenia z aluminium oraz olbrzymi schowek na konsoli środkowej. 
Wyróżniono także luksusowego SUV-a Bentleya – Bentaygę. Wysoką pozycję olbrzymi i zarazem najdroższy SUV na świecie, zawdzięcza niespotykanie miękkiej skórze, pikowaniu na tapicerce, drewnianym elementom, wygodnym fotelom i systemowi rozrywki o wartości 4700 dolarów. To wszystko sprawia, że jak napisano w uzasadnieniu „Bentayga jest niezaprzeczalnie pociągająca”. Doceniono też fakt, że wnętrze auta jest ręcznie wykonywane, a praca rzemieślników za oceanem jest przecież wysoko ceniona. 
Po przyjrzeniu się ponad 30 samochodom, a dokładniej ich wnętrzom listę zwycięzców otwiera Alfy Romeo Giulia. Przede wszystkim za spójność projektu wnętrza od kierownicy, przez kremową skórzaną tapicerkę po matowe, drewniane wykończenie. Jurorom spodobał się intuicyjny ekran sterowania, który dokładnie łączy się z panelem przyrządów i starannie wykonane szwy. Amerykanie uznali, że Alfa Romeo może być dumna z wnętrza Giulii, które odzwierciedla włoski smak i charakter. Zauważyli też, że Alfa po raz pierwszy znalazła się w tym zestawieniu, choć nie jako jedyna z włoskich marek. 
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas