Honda Civic hatchback na pierwszych zdjęciach

Auto nie zostało jeszcze oficjalnie zaprezentowane, ale w sieci już pojawiły się pierwsze zdjęcia dziesiątej generacji Civica w wersji hatchback.

Honda Civic IX została zmodernizowana dwa lata temu, ale w USA już można od kilku miesięcy kupić X generację z nadwoziem sedan oraz coupe. Wersje te zwykle nie miały wiele wspólnego z Civikiem hatchbackiem, oferowanym w Europie. Teraz jednak i taka odmiana będzie do kupienia w Stanach Zjednoczonych.


Co ciekawe, samochód ma pojawić się w amerykańskich salonach już w przyszłym miesiącu, podczas gdy Europejczycy poczekają na niego do początku 2017 roku. To właśnie wersja przeznaczona na rynek w USA widoczna jest na pierwszych zdjęciach.

Reklama

Wygląd auta w żadnym razie nie zaskakuje - zarówno przedni pas, jak i tylny, bardzo przypominają wersję sedan. Hatchback jest do niej łudząco podobny, ale zauważalnie krótszy i ma sporo agresywnych akcentów, jak większe kratki w zderzakach oraz podwójny, centralnie umieszczony wydech.

Nie wiemy natomiast jak wygląda wnętrze, ale sugerując się tym, co oferował prototyp zaprezentowany w Genewie, można się domyślać, że będzie ono inne, niż w sedanie i coupe.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy