Reklama

Dodge Viper zniknie z rynku?

Niepewna jest przyszłość amerykańskiego potwora – obecna jego wersja musi odejść w przyszłym roku przez… poduszki powietrzne.

Nie chodzi bynajmniej o złe działanie airbagów w Viperze, ale o ich brak, a konkretnie brak poduszek kurtynowych. Zgodnie z przepisami, które wchodzą w życie w Stanach Zjednoczonych w 2017 roku, takie wyposażenie jest obowiązkowe.

Reklama

Z jednej strony należy pochwalić dbałość o bezpieczeństwo podróżujących samochodami i wymaganie od producentów, aby nie skąpili na wyposażeniu wpływającym na nie. Z drugiej jednak strony w tego typu samochodach zwykle rezygnuje się z kurtyn, na rzecz poduszek bocznych o zwiększonej powierzchni, które chronią również głowę.

Niestety, prawo jest prawem, a inżynierom Dodge’a nie udało się niestety znaleźć miejsca w kabinie na dodatkowy zestaw airbagów. Obecna generacja Vipera sprzedawana jest od 2012 roku, ale nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem.

Właśnie niewielka sprzedaż stawia pod znakiem zapytania to, czy ten, kultowy już model, doczeka się czwartej generacji. Sergio Marchionne powiedział, że istnieje szansa, iż ona powstanie, ale nie wie kiedy mogłaby ona ujrzeć światło dzienne.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Viper

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama