Reklama

Polskie drogi

Ukradli m.in. BMW M3 i Porsche Boxstera. Wpadli w Poznaniu

Poznańskim funkcjonariuszom udało się zatrzymać złodziei samochodów, którzy od pewnego czasu działali na terenie całej Polski. Dwóch z nich zostało złapanych na gorącym uczynku w warsztacie, trzeci kilka godzin później w Poznaniu. Grozi im odpowiednio 5 i 10 lat więzienia.

 

Gdy z parkingu jednej z firm działających na terenie powiatu średzkiego zginęły trzy samochody, właściciel natychmiast poinformował Policję. Funkcjonariusze szybki ustalili, że związek z tymi przestępstwami mają trzej mężczyźni.

Okazało się, że dzień wcześniej sprawcy przecięli kłódkę na bramie zabezpieczającej wejście na plac firmy, a następnie przy pomocy lawety ukradli i wywieźli trzy pojazdy. Wśród nich były m.in. Porsche Boxster oraz BMW M3.

Przestępcy swój łup ukryli w jednym z warsztatów samochodowych na terenie gm. Kórnik. To tam, dwóch z nich już kolejnego dnia namierzyli i zatrzymali poznańscy policjanci. Trzeci, został zatrzymany kilka godzin później w rejonie Nowego Miasta w Poznaniu.

Reklama

Mężczyźni nie kryli swojego zaskoczenia wizytą mundurowych. W warsztacie policjanci znaleźli zdekompletowane pojazdy, które zostały poddane oględzinom przez techników, a następnie zabezpieczone.

Przestępcom grozi do 10 lat więzienia

32 i 37- latek usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniami do pojazdów. Pierwszy - decyzją prokura został oddany pod dozór policyjny, drugi otrzymał poręczenie majątkowe. Grozi im do 10 lat więzienia.

Natomiast 44-latek, który również miał związek z tą przestępczą działalnością usłyszał zarzut paserstwa, który zgodnie z kodeksem zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.   

Pomagajmy Ukrainie - ty też możesz pomóc

***

Policja/Interia.pl
Dowiedz się więcej na temat: złodzieje samochodów | policja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy