Reklama

Polskie drogi

Śnieg i mżawka mogą utrudniać jazdę kierowcom

W środę w Polsce wszystkie drogi są przejezdne, ale w niektórych regionach kraju może leżeć na nich śnieg - ostrzega GDDKiA.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Opady śniegu występują na terenie województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, dolnośląskiego.

Mżawka może utrudniać warunki jazdy w woj. łódzkim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim.

Lokalna śliskość występuje na drogach warmińsko-mazurskiego, we wschodniej części województwa podlaskiego na: dk S61/61 na odc. Łomża - Augustów, dk 8 na odc. Augustów - Moczydły. Ślisko jest również na Mazowszu: na dk 61 na odc. Serock - Ostrołęka,  dk 53 na odc. Ostrołęka - Myszyniec. Natomiast w woj. podkarpackim na dk 84 na odc. Olszanica - Krościenko.

Reklama

GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w wymienionych wyżej rejonach.

Informuje, że po południu będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże, na północy także całkowite. Miejscami słabe opady śniegu lub mżawki, rano także marznącej i powodującej gołoledź. Na północnym zachodzie wieczorem opady deszczu.

Temperatura maksymalna od 1 st. C na południu do 5 st. C na zachodzie; w rejonach podgórskich Karpat lokalnie około -2.

Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem także dość silny, porywisty, południowo-zachodni i południowy. Porywy wiatru wieczorem na Podkarpaciu do 60 km/h, nad morzem i w Sudetach do 65 km/h oraz do 70 km/h w Karpatach. 

Oprac. Mirosław Domagała

***

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: trudne warunki na drogach | GDDKiA

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy