Reklama

Budowa autostrad

Jest przetarg do dokończenie budowy drogi S5

Przetarg na dokończenie budowy 29-km odcinka drogi ekspresowej S5 pomiędzy Kaczkowem a Korzeńskiem (Wielkopolskie) ogłosiła GDDKiA w Poznaniu - poinformowała rzecznik generalnej dyrekcji w Poznaniu Alina Cieślak. Droga S5 łączy Wrocław z Poznaniem.

W ciągu 40 dni potencjalni wykonawcy mają złożyć oferty cenowe.

"Po podpisaniu umowy wykonawca będzie miał osiem miesięcy na dokończenie budowy, przy czym w ciągu pół roku do ruchu zostaną oddane do ruchu wszystkie drogi objęte kontraktem" - powiedziała Cieślak.

Przetarg na dokończenie inwestycji został ogłoszony po tym, jak dotychczasowy wykonawca - firma Alpine Bau - przestała wywiązywać się ze zobowiązań kontraktowych. W czerwcu 2013 roku GDDKiA odstąpiła od umowy na realizację tego zadania.

Po przeprowadzeniu inwentaryzację placu budowy stan realizacji inwestycji określono na ponad 70 procent. Całkowita wartość projektu (łącznie z wykonanymi już 70 proc. inwestycji) współfinansowanego z budżetu Unii Europejskiej - wynosi ponad miliard złotych, z czego dofinansowanie unijne to ponad 800 milionów złotych.

Reklama

Budowany fragment drogi ekspresowej będzie m.in. pełnił role obwodnicy dla dwóch wielkopolskich miast: Rawicza i Bojanowa. Przez miasta te przejeżdża ponad 11 tys. samochodów na dobę.

Według Cieślak w tym roku GDDKiA ogłosi kolejne postępowania przetargowe na budowę kolejnych brakujących fragmentów drogi ekspresowej S5 na odcinku Poznań - Wrocław. Jeden przetarg zostanie wszczęty na prawie 16-kilometrowy odcinek Głuchowo - Wronczyn, drugi na prawie 29-kilometrowy odcinek Radomicko - Kaczkowo.

PAP

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy