Samochody elektryczne

Smart by Brabus. Tak zaczyna się tuning samochodów elektrycznych

Firma Brabus, która zajmowała się tuningiem spalinowych Smartów i Mercedesów wzięła na warsztat najnowszy elektryczny model Smarta, czyli #1.

Smart #1 został zaprezentowany w kwietniu tego roku. To całkowicie nowy model, pierwszy z serii elektrycznych modeli Smarta. Samochód otrzymał pięciodrzwiowe nadwozie i podniesione zawieszenie, stał się więc crossoverem.

Smart #1 ma 4,29 m długości, 1,82 m szerokości i 1,63 m wysokości. Rozstaw osi wynosi 275 cm, auto porusza się na 19-calowych felgach. Co ciekawe, Brabus nie zdecydował się na zwiększenie rozmiaru felg, zmieniły się jedynie ich wzór.

Smart #1 BRABUS - odróżnisz go od innych

Seryjny Smart #1 wyposażony jest w silnik elektryczny o mocy 272 KM, generujący 343 Nm. W połączeniu z baterią o pojemności 66 kWh netto Smart może przejechać na jednym ładowaniu do 440 km i rozpędzić się do 180 km/h. Jakie będą dane techniczne Smarta po kuracji u Brabusa? Tego na razie nie wiadomo.

Reklama

Wiadomo jednak, jakie zabiegi stylistycznie zastosowali specjaliści od tuningu. Oprócz wspomnianego innego wzoru felg, mamy tu przetłoczenia na masce imitujące wloty powietrza, czerwone akcenty grillu i czerwoną listwę na dole przedniego zderzaka. Czerwony jest także tylny spojler.

Czerwonych akcentów nie brakuje także we wnętrzu. Wykończona Alcantarą kierownica przeszyta jest czerwoną nicią. Czerwone jest logo Brabusa na zagłówkach, pasy bezpieczeństwa i elementy konstrukcyjne foteli, które pokryto zamszem. W egzemplarzu demonstracyjnym czerwony jest także dach i obudowy lusterek.

Na razie nie zdradzono planowanego terminu premiery Smarta #1 Brabus.

***


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: smart #1 | samochód elektryczny | Brabus
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy