Rynek paliw

Mocne spadki cen paliw. Wreszcie lekka ulga dla właścicieli diesli

W ciągu ostatniego tygodnia, mimo zakończenia promocji na szeregu stacji paliw, wyraźnie spadły ceny zarówno oleju napędowego, jak i benzyny.

W opublikowanym w środę raporcie e-petrol podał, że w bieżącym tygodniu olej napędowy potaniał o 33 gr na litrze i obecnie kosztuje przeciętnie 7,14 zł. Spadła również średnia ogólnopolska cena najpopularniejszej benzyny bezołowiowej 95 - o 22 gr na litrze, do 6,22 zł/l. 

"Najmniej - tylko o 4 grosze - potaniało LPG, oferowane na stacjach po 3,07 zł/l" - przekazali analitycy portalu.

Gdzie tankujemy najtaniej, a gdzie - najdrożej?

Według danych e-petrol.pl na paliwowej mapie Polski wyróżnia się województwo świętokrzyskie, gdzie tankowanie kosztuje najmniej. "Za litr benzyny 95-oktanowej płaci się tam średnio 6,16 zł/l, a za identyczną ilość oleju napędowego i autogazu odpowiednio 7,09 i 2,90 zł/l. LPG w średniej cenie poniżej 3 zł/l oferowane jest również w województwie łódzkim, małopolskim, podkarpackim, śląskim oraz wielkopolskim" - podano.

Reklama

e-petrol.pl wskazał, że za tankowanie Pb95 najwięcej płaci się w województwie zachodniopomorskim, w którym litr tego paliwa kosztuje 6,28 zł/l. Diesel z ceną 7,23 zł/l jest najdroższy w woj. lubuskim, a autogaz na Dolnym Śląsku, gdzie litr tego paliwa jest sprzedawany po 3,26 zł/l. 
***

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ceny paliw
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy