Polskie drogi

Zepchnął ciężarówką z autostrady małą Skodę i odjechał. Szuka go policja

Policjanci poszukują kierowcy ciężarówki, który na autostradzie A4 w Katowicach doprowadził do kolizji z Volkswagenem Up!. Całe zdarzenie zostało nagrane przez kamerę innego kierowcy.

Policjanci opublikowali nagranie, licząc, że pomoże to ustalić kierowcę samochodu ciężarowego.

Zderzenie na autostradzie A4 w Katowicach

Do zarejestrowanej przez kamerę sytuacji doszło 16 września na 337,6 km autostrady A4 w kierunku Wrocławia. "Z policyjnych ustaleń wynika, że o godzinie 16.15 samochód ciężarowy typu wanna, wykonując manewr zmiany pasa ruchu, zepchnął na pobocze i bariery energochłonne samochód osobowy marki Volkswagen Up!. Na szczęście kierującej nic się nie stało. Kierujący ciężarówka odjechał z miejsca zdarzenia nie zatrzymując się" - poinformowała rzeczniczka katowickiej policji podkom. Agnieszka Żyłka.

Reklama

Na filmie zarejestrowanym przez samochodową kamerę widać, jak volkswagen wjeżdża w bariery, a po chwili także, że po uderzeniu ciężarówki ma uszkodzony lewy bok, na wysokości tylnych drzwi. Kierowca, który nagrał całe zdarzenie, zatrzymał się przed volkswagenem, by upewnić się czy nie trzeba udzielić pomocy. 

Z wideo nie da się odczytać numerów rejestracyjnych

"Na filmiku, którym dysponujemy, z powodu padającego wówczas deszczu i ubłoconej naczepy, nie da się odczytać numerów rejestracyjnych ciężarówki. Być może jakiś inny kierowca jechał bliżej niej i ma bardziej wyraźne nagranie" - powiedziała podkom. Żyłka.

Kierujący ciężarówką oraz osoby, które były świadkami tego zdarzenia lub mające wiedzę na temat jego okoliczności, proszone są o kontakt osobisty z policjantami Komisariatu I Policji w Katowicach ul. Żwirki i Wigury 28 lub o kontakt telefoniczny pod nr tel. 47 85 135 00, 47 85 135 37.
Kierowca ciężarówki ma szczęście, że do kolizji doprowadził 16, a nie 17 września. Dzięki temu zostanie ukarany wyłącznie za spowodowanie kolizji mandatem w wysokości 1000 zł i otrzyma 6 punktów karnych.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: policja | kamerka samochodowa | kolizja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy