Polskie drogi

Zderzenie rowerzystów. Jeden poważnie ranny

Policjanci wyjaśniają okoliczności zderzenia się dwóch rowerzystów na jednej ze ścieżek rowerowych w Gorzowie, w wyniku którego jeden z nich doznał poważnych obrażeń kręgosłupa i trafił do szpitala - poinformował w czwartek Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp.

Do wypadku doszło w środę, o godzinie 6 rano na ul. Myśliborskiej, w rejonie osiedla Europejskiego.

Mundurowi wstępnie ustalili, że 37-letni mężczyzna jechał drogą dla rowerów i w pewnym momencie zjechał na przeciwny pas, co miało być rezultatem zmęczenia. 37-latek uderzył w jadącego z naprzeciwka 66-letniego rowerzystę, który trafił z obrażeniami do szpitala.

"Okazało się, że są one bardzo poważne, bo mężczyzna ma uraz kręgosłupa. Policjanci w ramach prowadzonego postępowania będą wyjaśniać szczegóły tego wypadku" - powiedział Jaroszewicz.

Reklama

Na kanwie tej sytuacji policjanci przypominają, że użytkownicy rowerów podczas uderzenia są narażeni na ciężkie obrażenia i nie muszą one być rezultatem wyłącznie zderzenia z samochodem.

"Dlatego wsiadając na rower trzeba być wypoczętym i trzeźwym. Nie bez znaczenia jest też znajomość przepisów" - zaznaczył Jaroszewicz.

Dodał, że podstawą bezpiecznej jazdy jest również zakładanie kasków i innych elementów ochronnych oraz zadbanie o to, by być widocznym na drodze czy trasie rowerowej.

Do takich zdarzeń dochodzi coraz częściej. Stąd pojawiają się postulaty, by uregulować sytuację prawną rowerzystów - wymagać od nich karty rowerowej lub prawa jazdy, a także ubezpieczenia OC. Wśród pomysłów jest również wyposażenie rowerów w tablice rejestracyjne, którą umożliwią identyfikację rowerzysty.PAP/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama