Polskie drogi

Wyprzedzał na zakazie na oczach policji. Potem chciał uciec

Kierowca mógł odpowiedzieć tylko za jedno wykroczenie. Wolał jednak popełnić jeszcze kilka innych oraz, do kompletu, przestępstwo.

Do zdarzenia doszło w Wodzisławiu Śląskim, gdzie patrol pełnili wspólnie policjant oraz inspektor ITD. Kierowca Seata Leona wyprzedzał ciąg samochodów na zakazie, a wśród nich był oznakowany radiowóz. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję i ruszyli za nim. Kierujący jednak przez około dwa kilometry w ogóle nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. 

W miejscowości Turza Śląska kierowca, jadąc nadal z dużą prędkością, przejechał przez przejście dla pieszych i nie ustąpił pierwszeństwa dziecku. Dopiero po tym zdarzeniu skręcił w boczną ulicę i zatrzymał się do kontroli drogowej.

Reklama

Badanie na zawartość alkoholu i narkotyków nie wykazało żadnych niedozwolonych substancji w organizmie kierowcy. Okazało się natomiast, że mężczyzna ma już na koncie 20 punktów karnych. Teraz za niebezpieczne zachowanie na drodze i niezatrzymanie się do kontroli, odpowie przed sądem.

***

ITD/Interia.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy