Polskie drogi

Wpadła w poślizg, wyrzuciła z drogi ciężarówkę

Elbląska policja ku przestrodze opublikowała film, na którym widać, jak łatwo może dojść do kolizji czy nawet poważnego wypadku.

Nagrania pochodzi z kamery kierowcy, który jechał drogą nr 7 na obwodnicy Elbląga. 30-letnia kobieta kierująca kombi wyprzedzała ciężarówkę. Wtedy też wpadła w poślizg.

Na filmie widać jak kierująca traci panowanie nad autem i uderza najpierw w barierę ochronną, a następnie w ciężarówkę z naczepą. Ta ostatnia w wyniku bocznego zderzenia wypada poza drogę i wywraca się.

W tej sytuacji na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy i skierowali do sądu wniosek o ukaranie.

Reklama

- Na kolizję składa się zawsze kilka elementów - tłumaczy podkom. Tomasz Krawcewicz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. - Ostatnio wiele mówiliśmy o wypadkach, kolizjach i wielokrotnie ostrzegaliśmy. Problem w chwili obecnej leży głównie w tym, że dużo kierujących jeździ tak jak latem i nie zauważyli, że znacząco zmieniły się warunki drogowe.

Letnie, zużyte opony w warunkach niskich temperatur i opadach nie gwarantują dobrej przyczepności. Wystarczy jeden mocniejszy ruch kierownicą czy naciśnięcie pedału hamulca, a samochód może zacząć się obracać. Kierowcy, który nigdy wcześniej nie znalazł się w podobnej sytuacji nie ma szans na ratunek. Tak też było w tym wypadku. Kierująca całkiem się pogubiła, bo po uderzeniu w barierę mogła jeszcze uratować się przed uderzeniem w ciężarówkę.

INTERIA.PL/Policja
Dowiedz się więcej na temat: wypadek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy