Polskie drogi

Trwa protest rolników. Które drogi blokują?

Na wielu drogach Polski spodziewać się można dziś blokad spowodowanych rolniczymi protestami. Gdzie zaplanowano utrudnianie życia kierowcom?

Gdzie rolnicy protestują?

Na terenie województwa lubelskiego zaplanowano trzy protesty: w Biłgoraju, Łukowie i Lublinie.

W Lublinie rolnicy zaczną się zbierać około godz. 9 przy sklepie Obi przy al. Witosa. Następnie z ciągnikami przejadą alejami Witosa, Tysiąclecia, przez rondo Dmowskiego i Aleją Solidarności do ronda Kuklińskiego. Na rondzie rolnicy zawrócą, alejami Tysiąclecia i Solidarności dodają w okolicę dworca PKS i zatrzymają się. Od godz. 10 do 13 odcinek od ul. Lubartowskiej do ronda Dmowskiego będzie całkowicie zablokowany.

W Małopolsce rolnicy pojawią się na odcinkach: Niepołomice - Igołomia Wawrzeńczyce - Nowe Brzesko - Koszyce - Brzesko - Bochnia - Kłaj - Niepołomice.

Reklama

W Wielkopolsce rolnicy będą protestować w co najmniej 11 miejscach. To największy protest w Polsce. Wyjadą na drogi m.in. we Wrześni, Koszutach, Ostrowie Wielkopolskim, Nowym Dworze, czy w Lipnie.

Do całkowitej blokady trasy ma dojść na południu regionu na drodze S11, na dojeździe do S8 w okolicach Kępna. Rolnicy zamierzają tam blokować również rondo.

W pozostałych miejscach w Wielkopolsce zaplanowali spowalnianie ruchu przez przejazdy kolumn ciągników, które wyjadą m.in. na odcinki krajowej trasy numer 11 w okolicach Środy Wielkopolskiej, czy Jastrowia na północy regionu. Utrudnień trzeba spodziewać się także na krajowej trasie numer 12 w okolicach Gostynia oraz na krajowej trasie numer 10 szczególnie na odcinku między Kosztowem a Piłą.

W woj. kujawsko-pomorskim utrudnień spowodowanych przez protest należy spodziewać się m.in. w pobliżu Torunia, w Bydgoszczy, w miejscowości Jaksice, czy w Nowym Ciechocinku.

***


RMF/INTERIA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama