Polskie drogi

Tragiczny wypadek na S8. Aktualizacja: policja częściowo udrożniła przejazd

Na 195 kilometrze trasy S8 w kierunku Wrocławia doszło dziś rano do tragicznego wypadku, w wyniku którego śmierć poniósł kierowca samochodu ciężarowego. Droga w kierunku południowym jest całkowicie zablokowana.

***

Aktualizacja z godz. 16:20: według informacji udzielonej przez oficera dyżurnego Komendy Policji w Łasku, trasa w miejscu wypadku jest częściowo odblokowana, ruch prowadzony jest jednym pasem.

***

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łasku poinformowała o zdarzeniu, do którego doszło dziś po godzinie 7 rano. Na wysokości miejscowości Niecenia, na 195 kilometrze trasy w kierunku południowym doszło do wypadku, w wyniku którego wstrzymano ruch w stronę Wrocławia.

Jak informuje sierżant Mateusz Piliński z Komendy Policji w Łasku:

Reklama

Według informacji zamieszczonej na profilu KP Państwowej Straży Pożarnej w Łasku, kierowca Volvo został zakleszczony w kabinie, co wymagało użycia specjalistycznego sprzętu. Niestety, mimo szybkiej interwencji i obecności śmigłowca ratunkowego, kierowcy nie udało się pomóc. Lekarz, który zajął się uwolnionym kierowcą ciężarówki stwierdził jego zgon.

Droga jest całkowicie zablokowana, na miejscu pracuje prokurator i podejmowane są działania zmierzające do usunięcia uszkodzonych pojazdów i przywrócenia ruchu drogowego. Policja poprowadziła objazdy przez okoliczne miejscowości, kierowcy zgłaszają problemy z przejazdem przez zakorkowany z powodu objazdu Łask. 

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wypadek | zablokowana droga | S8

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy