Polskie drogi

Skuteczny pościg za kierowcą Hondy

Za szereg wykroczeń drogowych oraz ucieczkę przed policją odpowie 32-letni kierujący hondą, który nie zatrzymał się do kontroli.

Po pościgu funkcjonariusze z Nidzicy i Mławy zatrzymali pirata drogowego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej w miejscowości Uniszki Zawadzkie (woj. mazowieckie, powiat mławski). 

Ta bezmyślna decyzja kierującego rozpoczęła pościg, który przeniósł się szybko na teren województwa warmińsko-mazurskiego i zakończył się na jednej z ulic w centrum Nidzicy. Zablokowany przez policjantów 32-latek, nie mając już innej drogi ucieczki, zatrzymał pojazd i ukrył się pod innym samochodem. 

Takie działanie mężczyzny nie przyniosło mu jednak oczekiwanego efektu i kierujący hondą uciekinier został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Reklama

Mężczyzna podczas ucieczki popełnił szereg wykroczeń drogowych, które zostały zarejestrowane przez policyjny wideorejestrator. Jego zachowanie na drodze nie tylko było niezgodne z przepisami, ale powodowało też poważne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

32-latek m.in. wyprzedzał na przejeździe kolejowym, na przejściu dla pieszych, na skrzyżowaniu i na linii podwójnej ciągłej, jadąc przy tym z prędkością znacznie większą niż 100 km/h w obszarze zabudowanym. 

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. Niebawem 32-letni pirat drogowy odpowie przed sądem za swoją nieodpowiedzialną jazdę.

Policja/Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy