Polskie drogi

Sceny jak z sensacyjnego filmu. Policja opublikowała nagranie z pościgu za złodziejem

Zielonogórscy policjanci udostępnili film z zatrzymania mężczyzny, który jechał kradzionym samochodem. Na nagraniu można zobaczyć, w jaki sposób została przeprowadzana cała akcja oraz usłyszeć emocjonujące dialogi funkcjonariuszy. Cały materiał robi niemałe wrażenie i przypomina scenę z filmu sensacyjnego.

 

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymał informację, że drogą numer 27 jedzie mężczyzna, którego sposób prowadzenia wskazuje, że może być pijany. Z relacji świadków wynikało, że kierujący terenowym samochodem jechał od jednej strony jezdni do drugiej, a także hamował i przyspieszał. Dyżurny natychmiast skierował na miejsce policjantów służby patrolowej, którzy zauważyli wskazany pojazd na wysokości Świdnicy. Mundurowi dali kierującemu sygnał do zatrzymania, jednak ten nie zareagował i rzucił się do ucieczki.

Po kilku kilometrach, na wysokości miejscowości Piaski pojazd się zatrzymał, wtedy policjanci szybko wybiegli z radiowozu i obezwładnili kierującego, założyli mu kajdanki i przystąpili do sprawdzania samochodu. Już po chwili jeden z funkcjonariuszy znalazł torbę, w której znajdowały się woreczki strunowe wypełnione dużą ilością białego proszku, najprawdopodobniej narkotyków. Badanie narkotesterem potwierdziło, że jest to amfetamina. Ponadto przy zatrzymanym mundurowi także znaleźli narkotyki.

Reklama

Samochód okazał się kradziony

W trakcie sprawdzania w policyjnych bazach danych wyszło, że samochód ma założone tablice rejestracyjne od pojazdu innej marki, a w efekcie końcowym mundurowi ustalili, że pojazd został skradziony. Ponadto wstępne badanie moczu wykazało, że kierowca również jest pod działaniem amfetaminy. Zatrzymanego 36-latka przewieziono do komendy miejskiej.

W toku prowadzonego postępowania śledczy zgromadzili materiał dowodowy, dzięki któremu przedstawili mężczyźnie zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających, kradzieży pojazdu, niezatrzymania się do kontroli drogowej, a także kradzieży z włamaniem do innego pojazdu a terenie Wschowy. Według ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i kodeksu karnego, za te przestępstwa grozi kara od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności. 

***

Policja
Dowiedz się więcej na temat: policja | Pościg | złodzieje samochodów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy